Kufry motocyklowe – na jakie się zdecydować?

Więcej o kufrze motocyklowym na https://www.legato-motocykle.pl/pol_m_Akcesoria-motocyklowe_Bagaz-motocyklowy_Kufry-motocyklowe-288.html.

Podróże motocyklem są wygodne i wywołują uczucie swobody, jakkolwiek gdy wybieramy się na dalszy wyjazd czy też kilkudniowy wypoczynek może się okazać, iż wszystkie nieodzowne nam rzeczy nie zmieszczą się w standardowej wielkości plecaku czy camelbagu. Nieraz też przewożony ekwipunek jest bardzo ciężki przez co umieszczenie go na plecach może mieć wpływ na bezpieczeństwo jazdy. W takich przypadkach wypada pomyśleć o kupnie kufrów motocyklowych.

Jaki kufer motocyklowy kupić – boczny czy centralny?

Podstawową kwestią, z którą boryka się posiadacz jednośladu szukający kufra na motor jest to, czy kupić kufer centralny czy może lepiej postawić na kufry boczne. Jeśli na motorze jeździmy przede wszystkim po mieście, a nasze dłuższe wyjazdy to głównie jednodniowe, niedalekie trasy za miasto, można po prostu kupić i zamontować kufer centralny. Objętość takich kufrów waha się zwykle od trzydziestu do pięćdziesięciu litrówi jest to pakowność wystarczająca, by pomieścić wszystkie potrzebne akcesoria, rękawiczki, drugą kurtkę, a w niektórych sytuacjach nawet kask. Plusem kufrów centralnych jest to, że ciężar rozkłada się równomiernie, jako że mocowane są one na stelażach za plecami motocyklisty. Odmiennie jest przy mocowaniu kufrów bocznych – te zakładane są symetrycznie z obu stron jednośladu. Stąd też przy pakowaniu cięższych przedmiotów należy pamiętać, aby masa bagażu rozłożyć dość po równo na oba kufry, by zapobiec przechyleniu się maszyny w trakcie podróży na lewo albo prawo.

Ile wydamy na kufry motocyklowe?

W sklepach znajdziemy mnóstwo kufrów motocyklowych, różniących się od siebie zarówno pojemnością, ale także tworzywem, z którego są wyprodukowane (np. wytrzymałe oraz lekkie aluminium czy wzmocnione polimery). Bezspornie kupując kufry motocyklowe należy kierować się głównie ich wytrzymałością i tym, czy gwarantują bezpieczeństwo schowanych do nich rzeczy. Jednakże dla licznych motocyklistów istotnym faktorem, często silnie wpływającym na końcową decyzję o ich kupnie, bywa też ich cena. Kufry centralne, z tego powodu, że są stosunkowo małe oraz łatwiejsze w montażu, nie są wielkim wydatkiem. Dobrej jakości kufer tego rodzaju można zamówić już za paręset złotych. Tymczasem kufry boczne, które kupuje się wraz z kompletnym zestawem do instalacji na motorze, zawierającym konieczne stelaże, adaptery, ale też nieraz i zabezpieczenia antywłamaniowe, to już wydatek zbliżony do kilku tysięcy złotych.

Nasza siedziba:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]