Co warto wiedzieć o bagażniku rowerowym na hak holowniczy?

Szukasz bagażnika rowerowego na hak holowniczy? Sprawdź ebagaznik.pl.

Budowa tras dla rowerów nie tylko w dużych aglomeracjach, ale także w wielu miejscowościach turystycznych w Polsce i za granicą doprowadziła to tego, że pakując się na wczasy chcemy zabrać dodatkowo rower. O ile nasz rower się składa, a przy tym podróżujemy sami, można po prostu zagospodarować dla niego miejsce w bagażniku samochodu. Kłopoty pojawiają się, jeśli wyjeżdżamy w dużym gronie i chcemy wziąć parę rowerów. W takim przypadku trzeba skorzystać z platformy rowerowej.

Platforma rowerowa a uchwyt rowerowy na dach – czym się różnią?

Rowery można przewozić na platformie rowerowej montowanej na haku lub na dachu pojazdu, instalując na nim uchwyty rowerowe do bagażnika dachowego. Obie opcje pozwalają na transport nawet do czterech jednośladów. Uchwyty rowerowe są tańsze, jednakże mają także nieco wad. Zamocowanie, a następnie zdjęcie z nich roweru, może być kłopotliwe szczególnie dla niewysokich osób. Oprócz tego zamocowanie roweru na uchwytach dachowych zmienia wysokość samochodu, i chociaż zwykle nie jest to przeszkodą w trakcie przejazdu pod niskimi bramami, kładkami dla pieszych czy mostami, to zmienia sterowność pojazdu ze względu na większą podatność na intensywne podmuchy wiatru. Z kolei platformy rowerowe montowane na hak wydłużają auta, z tej przyczyny prowadzący je kierowcy powinni zachować wzmożoną ostrożność podczas parkowania tyłem oraz cofania auta. Jednoślady przewożone na platformie często także wystają poza szerokość samochodu, co może przeszkadzać w wymijaniu innych uczestników ruchu na wąskich ulicach.

Zanim kupisz bagażnik na rower sprawdź jego maksymalny udźwig i sposób mocowania rowerów

Decydując się na zakup bagażnika rowerowego na hak wypada wpierw uwzględnić kilka kwestii. Jest to dość drogi sprzęt, tym samym warto już na wstępie oszacować jaką ilość jednośladów docelowo będziemy potrzebowali przewieźć. Bagażnik na rower od dobrego producenta, przykładowo od Thule, będzie służył nam wiele lat i o ile kupujemy go w celu wykorzystania go podczas rodzinnych wyjazdów, trzeba zdecydować się na taki, na którym przewieziemy 3 bądź 4 jednoślady. Inną ważną kwestią jest oszacowanie całkowitej wagi rowerów – przed zamówieniem platformy trzeba upewnić się czy utrzyma ona ładunek jaki planujemy na niej przewieźć. Dowiedzmy się również jak doczepiane są rowery do bagażnika na hak. Więcej zabezpieczeń trzymających jednoślad w miejscu obniża zagrożenie jego przemieszczenia się w czasie jazdy, grożące ewentualnym porysowaniem karoserii. W przypadku pytań, jaki bagażnik na rower wybrać, zalecamy skonsultować się z przedstawicielem sklepu oferującego takie akcesoria.

Nasza siedziba:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]