Filtry dokładne i absolutne – zastosowanie

Nie oszukujmy się: jakość powietrza w Polsce nie jest najlepsza. Pod tym kątem nasz kraj jest na jednej z ostatnich pozycji pośród członków Unii Europejskiej. Każdego dnia emitowane są kolejne ostrzeżenia o przekroczeniu norm stężenia pyłów zawieszonych PM2.5 oraz PM10 i stąd też bezustannie poszukiwane są wydajne metody, pomagające radzić sobie z postępującym zanieczyszczeniem, przede wszystkim w pomieszczeniach, gdzie utrzymanie sterylności powietrza jest niesłychanie ważne (przykładowo w szpitalnych salach operacyjnych).

Filtry mini-pleat mini-pleat – do domu i urzędów

Filtry High Efficiency Particulate Air (HEPA), czyli filtry powietrza wysokiej efektywności, znane i wykorzystywane są od lat siedemdziesiątych. Są obecne między innymi w pokojowych oczyszczaczach powietrza i odkurzaczach. W systemach wentylacyjnych zakładanych w budynkach mieszkalnych, urzędach lub biurowcach znakomicie zdadzą egzamin filtry dokładne typu minipleat, które w zależności od klasy radzą sobie z filtracją pyłów PM2.5 (klasa filtracji F7) i PM10 (klasa filtracji F9), których cząstki są składową smogu. Nie są dla nich kłopotem również takie zanieczyszczenia, jak dym tytoniowy, sierść zwierząt lub roztocza. Poszukując filtrów dokładnych F7 czy F9 wypada zwrócić uwagę nie tylko na ich skuteczność, ale także na jakość ich produkcji. Te wytwarzane przez polską firmę MARSS Filtry Hepa posiadają ramę ze stali ocynkowanej, która wyróżnia się dużą odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne (jak wysoka temperatura, wilgoć) i uszkodzenia. Skuteczny wkład filtracyjny wyprodukowany z włókna szklanego chroniony jest po stronie wlotu powietrza siatką z aluminium. W filtrach minipleat papier filtracyjny ułożony jest w małe plisy i wzmocniony jest klejem z tworzywa sztucznego, co powoduje, że produkty te mają znaczną żywotność. Filtry F7 i F9 występują w kilkunastu rozmiarach dostosowanych do zapotrzebowania każdego użytkownika.

Filtry HEPA H13 oraz H14 – wydajna filtracja w ekstremalnym środowisku

Do wykorzystania przemysłowego wymagane są jednak filtry o stanowczo wyższej przepustowości, którą zdołają zapewnić filtry absolutne HEPA H13 i H14 . Plisy pakietu filtrującego są w nich równomiernie oddzielone przez separatory z aluminium, a solidna rama, także sporządzona z ocynkowanej stali, jest odporna na wilgoć i zmiany temperatury, co umożliwia sprawną pracę w ekstremalnym środowisku (nawet do 80°C). Filtry tego rodzaju montowane są tam, gdzie powinny być spełnione wysokie standardy czystości powietrza, jak przykładowo w zakładach produkujących leki.

Pochodzenie fotografii – marss.pl.

Nasza siedziba:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46