Z czego wykonuje się korony implantów zębowych?

Implanty zębowe to najlepsza metoda na zastąpienie utraconego korzenia. To świetne rozwiązanie dla pacjentów, którzy stracili kilka lub zaledwie jeden ząb i nie potrzebują pełnej protezy. Niemniej jednak implanty zębowe równie dobrze sprawdzają się także w wypadku dużych ubytków, a nawet bezzębia. Są one dużo bardziej komfortowe od protez, a jeśli odpowiednio się o nie zatroszczymy, bez większych problemów możemy cieszyć się nimi przez kilkanaście lat. Tak wysoka wytrzymałość implantów zębowych to w ogromnej mierze zasługa materiałów, których używa się do ich wytworzenia. Z czego wykonuje się współczesne implanty stomatologiczne?

Implanty stomatologiczne – wytwarzane z tytanu

Na samym początku warto wspomnieć, iż implant zęba to wyłącznie ten fragment, która jest wszczepiona w dziąsło, zastępując korzeń zęba. Widoczny element to tzw. korona. Same implanty wytwarzane są wyłącznie z tytanu – materiału, charakteryzującego się dużą trwałością. Jego największym atutem jest także fakt, że nie wchodzi w reakcje z żadną substancją ani nie rdzewieje – jego używanie jest więc w 100% bezpieczne dla zdrowia. Przy należycie wykonanym zabiegu i przestrzeganiu higieny, przetrwa wiele lat.

Z czego wytwarza się korony implantów stomatologicznych?

Zróżnicowanie surowców, z których wykonywane są korony jest szersze. Najlepszym rozwiązaniem są implanty stomatologiczne z porcelanową koroną, która do złudzenia przypomina prawdziwy ząb, a ponadto nie wywołuje reakcji alergicznych. Implantologia oferuje także tańsze korony metalowe z porcelanową powłoką, która podnosi ich walory wizualne i ponadto zapobiega alergiom. Najbardziej budżetowa alternatywa, którą może zaproponować implantolog, to korony metalowe. Z powodu niezbyt atrakcyjnego wyglądu, są one montowane najczęściej w miejsce tylnych zębów.