Wypożyczalnia szalunków – wynajem materiałów konstrukcyjnych

Niepowtarzalna oferta wynajmu szalunków Kraków znajduje się pod tym linkiem

Szalunki to tymczasowe elementy konstrukcyjne, najczęściej składające się z metalu, sklejki laminowanej czy też desek, powszechnie stosowanych w branży budowlanej. Używa się ich do stawiania, formowania stosownego kształtu, a także podpierania konstrukcji z betonu bądź żelbetonu. Służą one także do zabezpieczania dołów w gruncie i wspierania otworów w ścianach (np. okien lub drzwi). To dzięki nim możliwe jest wylewanie ław fundamentowych, budowanie betonowych cokołów ogrodzeń, stropów, nadproży, schodów i pozostałych elementów konstrukcyjnych.

Do wykopów, stropowe i ścienne – wynajem szalunków

Deskowania, to także nazwa szalunków, rozróżniamy ze względu na sposób ich wykorzystywania – odróżniamy szalunki ścienne, stropowe, a także elementy używane do wykopów. Szalunki stropowe dzielimy na podpory, stolik szalunkowy i dźwigary, zaś ścienne na lekko gabarytowe i średnio gabarytowe. Natomiast pośród szalunków do wykopów można wyróżnić lekkie, średnie oraz ciężkie. Sporo firm budowlanych decyduje się w dzisiejszych czasach na wypożyczenie elementów konstrukcyjnych – wynajem szalunków jest ogromnie popularny zwłaszcza wśród niedużych przedsiębiorstw, które nie posiadają własnych systemów szalunkowych.

Wypożyczalnia szalunków – dlaczego to się opłaca?

Czemu warto zdecydować się na wynajem szalunków, a nie ich samodzielne wykonanie? Podmioty, które świadczą tego rodzaju usługi w Krakowie i mniejszych miastach, dysponują rozległym wachlarzem elementów konstrukcyjnych, a także proponują niewygórowane ceny. Wynajem szalunków sprawdza się też doskonale przy rozwiązaniach systemowych, pozwala oszczędzić czas, a także stanowczo przyspieszyć prace budowlane.

Nasza siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]