Współpraca z biurem rachunkowym – to się opłaca

Tutaj uzyskasz więcej wiadomości o ofercie biura rachunkowego Katowice

Dopilnowanie finansów w małych firmach jest zwykle powodem sporych kłopotów. Mikrofirmy zwykle nie mogą pozwolić sobie na to, by przyjąć specjalistę na stałe, zaś ich właściciele często nie są gotowi odpowiednio zarządzać budżetem. Na szczęście wyjście z tej sytuacji będzie łatwiejsze niż sądzi wielu czytelników – wystarczy jedynie zdecydować się na skorzystanie z usług świadczonych przez biuro rachunkowe. Co jednak w ten sposób osiągniemy? Jak otrzymać pewność tego, że poziom współpracy okaże się satysfakcjonujący?

Jakie korzyści uzyskasz dzięki współpracy z biurem rachunkowym?

Na współpracę z biurem rachunkowym powinniśmy zdecydować się zwłaszcza ze względu na dobro finansów. Jeżeli zostawimy budżet firmy specjalistom, zyskamy pewność, iż potencjalne kontrole US nie zakończą się nałożeniem grzywien. Usługi oferowane przez biuro rachunkowe to poza tym oszczędność czasu i funduszy – nie trzeba zajmować się rachunkowością na własną rękę, ani przyjmować do pracy księgowego na stałe. Należy również wspomnieć o swobodzie, jaką daje taka współpraca. Obecnie nie ma już konieczności codziennie jechać osobiście do biura rachunkowego, bowiem wiele kwestii można koordynować z księgowym korzystając z e-maila.

Czym kierować się przy wyborze biura rachunkowego?

Poszukując biura rachunkowego nie powinno się kierować się jedynie cenami usług – nadzwyczaj niskie ceny usług najczęściej zwiastują ich niższą jakość. Przy wyborze biura rachunkowego szczególną wagę przyłóżmy do sprawdzenia, czy jego eksperci mają odpowiednie certyfikaty, np. certyfikat księgowego wydawany przez Centrum Informacji Księgowej czy też certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wystawiało Ministerstwo Finansów do 2014 r. Dobrze również, jeśli biuro rachunkowe poza doradztwem z obszaru księgowości, oferuje kompleksowe usługi kadrowe, m.in. opracowanie umów o pracę, zlecenie i dzieło, sporządzanie raportów płacowych czy wyliczanie podatku dochodowego osób zatrudnionych.

Nasza siedziba:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]