Urządzenia do zwiedzania zapewnią komfort zwiedzania

Wiele wskazuje na to, że w najbliższych latach popyt na usługi tradycyjnych przewodników pokaźnie zmaleje. Zamienią ich audioprzewodniki – nieduże urządzenia ze słuchawkami i kilkoma przyciskami, za pomocą których użytkownik może m.in. ustawić język. Urządzenia te odtwarzają nagrany przez lektora tekst uruchamiający się, gdy turysta stanie w wyznaczonym miejscu, dotyczący znajdujących się w nim zabytków. Gdzie zwykle wykorzystywane są urządzenia do audioprzewodników? Czemu warto z nich korzystać?

Urządzenia do audiowycieczek – atuty

Główną zaletą audioprzewodników jest możliwość zwiedzania konkretnego miejsca swoim tempie, bez konieczności dostosowywania się do grupy, co pozwala na dogłębne poznanie zwiedzanego obiektu. Jest to tym łatwiejsze, że urządzenia tego typu oferują opcje pauzowania czy przewijania tekstu. Poza tym niemal wszystkie modele są dostosowane do potrzeb osób niewidomych i niepełnosprawnych, a możliwość wyboru różnych wersji językowych sprawia, że pośród zwiedzających mogą znaleźć się także turyści zagraniczni.

Gdzie wykorzystuje się urządzenia do audio wycieczek?

Popularność tych urządzeń w naszym kraju nie jest jeszcze tak duża, jak na zachodzie. Nie oznacza to jednak, że jest to rozwiązanie trudno dostępne – klienci do dyspozycji mają m.in. audioprzewodniki Movi. Wśród instytucji, które korzystają z urządzeń do audio wycieczek są głównie pałace i muzea (przykładowo Muzeum Powstania Warszawskiego), choć na ich zastosowanie decydują się także miejskie agencje turystyczne, użyczając je turystom zwiedzającym m.in. Łódź czy Toruń.