Urządzenia do audio wycieczek – dlaczego warto?

Jeśli skorzystamy z audio zwiedzania, wycieczka po muzeum może stać się niepowtarzalnym doświadczeniem. Warto więc zapoznać się z informacją, czym są audiowycieczki, i przekonać się, co zapewni zwiedzającym skorzystanie z audioprzewodnika.

Audio guide – dlaczego warto odwiedzić z nim muzeum?

Audioprzewodniki dla muzeów to proste w użyciu przenośne urządzenia do zwiedzania, dzięki którym osoba odwiedzająca wystawę uzyskuje w czasie rzeczywistym wiele ciekawych informacji dotyczących interesujących go zbiorów. Z pomocą nowoczesnej technologii, zwiedzający mogą w sposób interaktywny przeżywać wizytę w muzeum. Wszelkie urządzenia do audiowycieczek cechują się prostym mechanizmem obsługi i wysoką funkcjonalnością. Z pewnością dla większości osób odwiedzających muzea doświadczanie wystawy we własnym tempie i równoczesne odsłuchiwanie narracji o udostępnionych zbiorach, będzie bardziej intrygujące niż tradycyjne zwiedzanie z przewodnikiem. Audio przewodniki, aby zintensyfikować wrażenia towarzyszące zwiedzaniu, muszą być dopasowane do potrzeb konkretnego muzeum, jak również samego odbiorcy. Zatem bez względu na to, czy do muzeum trafia duża grupa nastolatków, wycieczka seniorów czy rodzina z dziećmi – właściwe dobranie treści audioguide’a do profilu i wieku zwiedzających, uczyni każdą ich wizytę w przybytku kultury niezapomnianym przeżyciem.

Urządzenia dla audio przewodników – jakie wybrać?

Na rynku pojawiły się różne audio przewodniki turystyczne, dlatego wybór najlepszego urządzenia do zwiedzania może okazać się dla niektórych dyrektorów muzeów trudny. Niewątpliwie należy zwrócić uwagę na to, czy dystrybutor, który oferuje urządzenia do audio wycieczek, ma możliwość ułożenia ciekawego scenariusza edukacyjnego. Ważna jest również dostępność treści w językach obcych. Przykładowo, polskiej produkcji audioprzewodnik MOVI zapewnia odwiedzającym muzeów możliwość odtworzenia nagrań w kilku językach.