Sprzątanie strychów i piwnic – nie musisz tego robić sam

Część śmieci nie powinna znaleźć się w normalnym pojemniku na odpady komunalne. Powody tych ograniczeń bywają przeróżne – niekiedy odpady są zwyczajnie za duże, innym razem zakazują tego wprowadzone w naszym kraju przepisy. Jak radzić sobie z tymi kłopotliwymi śmieciami? Możemy odwieźć je do okolicznego punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, czyli PSZOKU-u. We wszystkich gminach powinien funkcjonować jeden PSZOK, aczkolwiek w największych miejscowościach niekiedy mamy możliwość wybierać spośród kilku punktów. Niestety to rozwiązanie przydatne jest tylko dla tych, którzy dysponują swoim autem oraz dużą ilością niewykorzystanego czasu. Pozostali odpowiedzialnie zrobią, stawiając na wypożyczenie kontenera na odpady.

Renowacje oraz sprzątanie strychów – kiedy wypożyczyć kontener na śmieci?

Podczas wszelkiego typu prac wytwarzane są niestandardowe odpady. Najczęściej są to przebudowa budynków oraz – idzie najczęściej o znaczne ilości gruzu, ale też pudeł po materiałach budowlanych. Wypożyczenie kontenera jest także doskonałym rozwiązaniem, jeśli planujemy opróżnianie strychu – wówczas zmieścimy w nim wszelkie nieprzydatne od wielu lat niemodne meble, sprzęty oraz zepsute urządzenia. Sprzątanie strychów czy roboty budowlane staną się znacznie mniej uciążliwe, jeżeli z okna mieszkania do kontenera poprowadzimy specjalny zsyp, który umożliwi bezpieczne przeniesienie odpady bez konieczności męczącego schodzenia i wschodzenia po schodach.

Komu zlecić sprzątanie strychów i piwnic lub wywóz śmieci?

Sprzątanie strychów, ale też kontenerowy wywóz różnych odpadów, to usługi oferowane m.in. przez firmę DPR. W ich ramach zapewnia się klientowi kontener o wybranej objętości, który ten w okresie wskazanym w umowie może wypełnić odpadami remontowymi czy też starymi sprzętami. Pojemnik jest później wywożony z posesji, a zgromadzone śmieci transportowane są do punktu, w którym zostaną legalnie przetworzone zgodnie z prawem.