Organizacja komunii – wybierz lokal, w którym ugościsz wszystkich zaproszonych

Potrzebujesz szczegółowych informacji o lokalu na komunie? Dobrze trafiłeś! Kliknij tu.

Impreza komunijna jest dla pociechy podobnie oczekiwanym zdarzeniem, co samo przyjęcie sakramentu. Nic w tym zdumiewającego, bo to zwykle pierwsza faktycznie duża impreza rodzinna, na której dziecko zdaje sobie sprawę z tego, iż wszyscy zaproszeni skoncentrowani są tylko na nim. Tym samym rodzice starają się, aby ten dzień utrwalił się na całe życie w jego wspomnieniach.

Znaleźć salę na komunię czy urządzać przyjęcie w mieszkaniu?

Już przed rozsyłką zaproszeń na komunię rodzice powinni się zdecydować czy przyjmą rodzinę w swoim domu czy konieczne będzie wynajęcie lokalu. Podejmowanie gości w domu jest na ogół możliwe wtedy, gdy organizujemy uroczysty obiad wyłącznie dla bardzo bliskiej kilkunastoosobowej rodziny, jednakże to już nieczęste przypadki. Obiady z okazji pierwszej komunii przeobraziły się w ostatnich latach w duże wydarzenia rodzinne, na które przyjeżdża czasem do kilkudziesięciu gości, zatem zazwyczaj organizowane są w domach weselnych lub restauracjach. Jeśli planujemy zabukować najładniejszą salę, powinno się rozpocząć poszukiwania lokalu, od razu jak zostanie ustalona data komunii. W okresie komunijnym dużym problemem może okazać się też znalezienie dobrego dostawcy cateringu, dlatego opłaca się wybrać taką salę na organizację przyjęcia, która współpracuje na stałe z profesjonalną firmą cateringową, specjalizującą się w przyrządzaniu menu na komunię. Kluczowe jest także to, aby lokal na przyjęcie komunijne zlokalizowany był tak, żeby transport wszystkich gości z kościoła był błyskawiczny i komfortowy.

Organizacja komunii – nie zapomnij o fotografiach na pamiątkę

Nie zapomnij wynająć fotografa, który utrwali na zawsze ten dzień – zarówno wydarzenia w kościele, jak odbywającą się później zabawę gości. Tradycją są także stylizowane sesje zdjęciowe dziecka w komunijnej szacie oraz jego wspólne fotografie z rodziną i rodzicami chrzestnymi. Lokalu na komunię powinna więc oferować malownicze, schludne pomieszczenia. Kolejnym plusem będzie dostęp do przylegającego ogrodu, w którym przy dobrej pogodzie uda się zrealizować sesję zdjęciową pod gołym niebem. Sposobność wyjścia do ogrodu to również atrakcja dla kilkuletnich gości imprezy komunijnej – jeżeli będzie ich wielu, zalecamy rozważyć skorzystanie z usług animatora, który zajmie dzieci rozmaitymi grami.
Naturalnie, goście przyjęcia komunijnego przyniosą upominki dla dziecka. Rodzice z reguły zostawiają im pełną dowolność z tym zakresie. Jednakże nie będzie w złym tonie, jeżeli uwzględnimy w zaproszeniu, że nie życzymy sobie niektórych typów podarunków, przykładowo zabawek-pistoletów czy quada.

Nasza siedziba:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]