Opieka nad grobami

Więcej informacji o opiece nad grobami Kraków - skieruj się tu

Oblicze grobów naszych bliskich jest dowodem naszej pamięci. Nie zawsze niestety znajdujemy chwilę, by się nimi zająć – także, jeśli nagrobki zlokalizowane są w tej samej miejscowości, gdzie mieszkamy. Prawdziwe trudności zaczynają się jednak, kiedy naszych bliskich pożegnaliśmy w miejscowości – w podobnych sytuacjach na opiekę nad grobami z pewnością nie znajdziemy czasu. Nie sprawia to jednak, że groby muszą pozostać zaniedbane – świetnym wyjściem okaże się wtedy płatna opieka nad grobami. Co nam daje opisywana pomoc?

Popularność opieki nad grobami – skąd się wzięła?

Na opisywaną usługę stawiają nie tylko osoby, którym brakuje wolnej chwili – wśród korzystających z usług specjalizujących się w tym firm nietrudno znaleźć również osoby starsze, które na sprzątanie grobów zmarłych krewnych po prostu nie mają siły. Przedsiębiorstwa, których obowiązki to opieka na grobami często oferują także pochodne usługi, czyli montaż ławek lub pomoc w załatwieniu przedłużenia opłaty lub korekty napisów.

Opieka nad grobami – ile wydamy?

Ceny, które będziemy musieli zapłacić osobom opiekującym się miejscami spoczynku naszych krewnych są naprawdę zróżnicowane. Zależne są przede wszystkim od zakresu pomocy – jeśli decydujemy się na tylko pojedyncze sprzątanie, zapłacimy od 30 do 40 PLN. Jeśli jednak zależy nam, by firma sprzątała grób regularnie, musimy liczyć się z kosztem rzędu 400 zł rocznie. Nie zapominajmy, iż stawki zależne są również od wielkości grobów, a najdroższe będzie utrzymanie familijnych grobowców.

Nasza siedziba:
Profesjonalna Opieka Nad Grobem
Firma Handlowo-Usługowa „KINGA” Kinga Radecka
ul. Wiśniowieckiego 49B
33-300 Nowy Sącz

Mob.: +48 602 726 052
E-mail: [email protected]