Niezbędne badania wysokościowe

Na www.testypsychologiczne.com.pl zlecisz badania wysokościowe Bielsko

Pracą na wysokościach nazywamy pracę wykonywaną na wysokości powyżej 3 metrów ponad gruntem czy podłogą. Dotyczy to zatem robót głównie budowlanych, ale również pracowników wykonujących roboty remontowo–budowlane, elektryków i osoby reprezentujące wiele innych dziedzin działalności. Jak przebiegają tego rodzaju badania?

Co sprawdzają badania wysokościowe?

Praca na wysokości, mimo iż zgodnie z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy powinna być wykonywana z zastosowaniem specjalnych zabezpieczeń, jest szczególnie niebezpieczna, w związku z tym badania wysokościowe mają na celu wyeliminowanie z niej osób, dla których może być groźna. Pracy tego rodzaju nie mogą wykonywać osoby mające zawroty głowy, cierpiące na zaburzenia równowagi bądź wykazujące problemy ze wzrokiem. W obręb badań wysokościowych wchodzi więc pełna diagnostyka z zakresu okulistyki, laryngologii (co ma związek z błędnikiem i równowagą) oraz neurologii. Badania przeprowadza się poddając osobę badaną nieskomplikowanym testom przy zastosowaniu odpowiednich urządzeń. W toku badań można też zdiagnozować schorzenia do tej pory niezdiagnozowane, będące zaś poważnym przeciwwskazaniem do robót na wysokościach, poddanie się im ma więc szczególne znaczenie. Nie trzeba obawiać się, że konieczne będzie przeznaczenie na te badania wiele czasu, bo istnieje możliwość wykonania pełnej diagnostyki nawet podczas jednego dnia.

Badania wysokościowe – jak często je wykonywać?

Badania wysokościowe trzeba przeprowadzić przed rozpoczęciem wykonywania pracy na wysokości, ale nie jest to jednorazowy obowiązek. Mając na uwadze, że podczas wykonywania pracy mogą pojawić się kłopoty zdrowotne, a także, iż tak nakazuje prawo, badaniom tego rodzaju trzeba poddawać się co dwa-trzy lata. Pracownicy, którzy przekroczyły 50 lat, muszą natomiast wykonywać je każdego roku.

Nasza siedziba:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-300 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]