Nie musisz kupować drukarki 3D. Drukowanie zleć firmie CadXpert

Jeśli interesuje Cię najkorzystniejsza oferta druku 3D FDM, zajrzyj na https://cadxpert.pl/drukowanie-3d/

Wydruki 3D są usługą skierowaną zarówno do przedsiębiorstw, jak i do osób prywatnych. Kto jest jej potencjalnym zleceniodawcą? Usługa jest skierowana przede wszystkim do projektantów CAD, inżynierów, osób zatrudnionych w wydziałach technicznych i badawczo-rozwojowych, konstruktorów, a także przedstawicieli pozostałych branż przemysłu. Każda firma czy też osoba, która potrzebuje prototypu bądź modelu koncepcyjnego wykonanego w technologii PolyJet, DMLS, SLA, SLS, oraz FDM, może skorzystać z tej usługi zakładając, iż nie dysponuje własnym urządzeniem do druku 3D.

Przemysłowy druk 3D – jakie usługi świadczy CadXpert?

CadXpert – lider na rodzimym rynku w zakresie profesjonalnych drukarek 3D oraz skanerów 3D – poza asortymentem świadczy także usługi, czyli:
– drukowanie 3D,
– skanowanie 3D,
– projektowanie 3D
Oprócz wyszczególnionych powyżej usług CadXpert oferuje również szkolenia (online oraz stacjonarne). Na stronie dystrybutora znajduje się też baza wiedzy. Są tam zarówno merytoryczne materiały opracowane przez ekspertów CadXpert, jak i przez producentów sprzętu do druku 3D. CadXpert jest także organizatorem i pomysłodawcą konferencji Forum Druku 3D.

Drukowanie 3D w technologii FDM – kolorowe filamenty

Najpopularniejszą metodą drukowania 3D jest FDM – za jej uznaniem stoi atrakcyjny stosunek kosztów do jakości, a także możliwość wykorzystywania materiałów w ogromnej palecie barw. W toku druku metodą FDM na prototyp nakładane są kolejne warstwy tworzywa termoplastycznego – istnieje możliwość określenia grubości warstwy. Wydruk 3D FDM jest realizowany przede wszystkim przy pomocy drukarek 3D MakerBot oraz urządzeń profesjonalnych Stratasys. Z tej techniki druku korzystają osoby, które potrzebują prototypów lub modeli koncepcyjnych.

SLA – precyzyjne drukowanie 3D detali

Wydruk 3D w technologii SLA to pierwszy, pionierski sposób wytwarzania szybkiego prototypowania. Ta technika – zwana także stereolitografią – polega na fotoutwardzaniu kolejnych warstw płynnej żywicy promieniem laserowym. Do kogo skierowana jest usługa wydruku 3D w technologii SLA? Do przedsiębiorstw lub osób, które potrzebują modeli precyzyjnych, dokładnie odwzorowanych, z zachowaniem precyzji proporcji. To technika, która zapewnia bardzo dobrą rozdzielczość druku i druk bardzo cienkich ścianek, wygładzonej powierzchni, detali oraz wyrazistych konturów.

Wydruk 3D w technologii SLS

Metoda wydruku 3D w technologii SLS przebiega na analogicznej zasadzie jak przedstawiona powyżej metoda SLA. Także tutaj dodawane są następne powłoki materiału – w tym wypadku jest to sproszkowany poliamid. Jakie są główne zalety tej techniki wydruku 3D? Technologia SLS ma ogromny potencjał produkcyjny. Technologia scalania laserem proszku poliamidowego zapewnia trwałość mechaniczną i chemiczną oraz dokładność kształtu.

Nasza siedziba:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]