Myślisz o modernizacji magazynu? Zastosuj regały przejezdne

Mnóstwo składów ma powierzchnię niewystarczającą do tego, by zmieściły się w nich wszelkie magazynowane przez firmę materiały. Kwestia ta okazuje się wyjątkowo dotkliwa w chłodniach i mroźniach, które trudno jest powiększyć, a każdy kolejny metr sześcienny powoduje wzrost kosztów ich eksploatacji. Zarówno w pospolitych magazynach, jak i tam, gdzie konieczne jest utrzymanie warunków chłodniczych, pomocne okażą się regały przesuwne. Jak działa to rozwiązanie?

Regały przejezdne – charakterystyka

Magazynowe regały mobilne odróżniają się od tradycyjnych tym, że instaluje się je na specjalnych prowadnicach znajdujących na suficie oraz podłodze hali. Pozwala to zsuwać ze sobą kilka regałów i zmieniać ich lokalizację. W każdej chwili można również uzyskać dostęp do dowolnej palety znajdującej się na składzie – wystarczy tylko przesunąć przyległe regały. Wdrożenie tej technologii powoduje, że pojemność magazynu może zostać zwiększona nawet o kilkadziesiąt procent jednocześnie zachowując dotychczasowe koszty.

Kto powinien stosować regały jezdne?

Jak już wspomnieliśmy, regały przesuwne są polecane szczególnie do chłodni oraz mroźni. Będą także idealnym rozwiązaniem w niewielkich magazynach, których właściciele z różnych względów nie mogą podjąć decyzji o ich rozbudowie. Regały jezdne nie wymuszają konieczności zmian w konstrukcji hali. To powoduje, że ich instalacja jest możliwa zarówno w powstających właśnie obiektach, jak i w tych już funkcjonujących. Może więc okazać się wspaniałym sposobem na ich modernizację i tym samym na sprawniejsze spożytkowanie ich metrażu oraz racjonalizację wydatków wynikających z magazynowania towarów.