Meble ze stali nierdzewnej – niezastąpione w gastronomii

W kuchniach, gabinetach kosmetycznych lub lekarskich i zakładach przetwarzających żywność niezwykle istotne jest utrzymanie całkowitego porządku. To wymusza nie tylko przestrzegania rygorystycznych procedur oraz korzystania z preparatów dezynfekujących, ale także odpowiedniego sprzętu. Narzędzia oraz meble wykorzystywane w takich punktach nie mogą pochłaniać zanieczyszczeń, a ich powierzchnia powinna dawać możliwość szybkie i dokładne mycie oraz sterylizowanie. W związku z tym wszędzie tam, gdzie istotna jest sterylność, najlepiej zdają egzamin meble ze stali nierdzewnej.

Meble gastronomiczne ze stali nierdzewnej – stoły, regały, okapy

Meble ze stali nierdzewnej są nader często używane w gastronomii, przetwórstwie spożywczym oraz piekarnictwie. W kuchniach restauracji bądź stołówek stosuje się m.in. regały do składowania żywności, stoły i blaty. Poza nimi należy napomknąć o okapach i zmywakach, a także wszelkiego typu stojakach używanych do wyrastania wypieków. Maksymalną eksploatację pomieszczenia zagwarantują meble ze stali nierdzewnej na zamówienie – można dzięki nim zaaranżować ergonomiczną kuchnię nawet na stosunkowo niedużej powierzchni.

Meble ze stali nierdzewnej dla medycyny

Planując konstrukcję mebli ze stali nierdzewnej, producent bierze także pod uwagę wymogi gabinetów medycznych oraz salonów kosmetycznych. Tu specjalne znaczenie mają regały i stoły umożliwiające sterylne składowanie narzędzi oraz preparatów używanych w trakcie zabiegów. Meble ze stali nierdzewnej sprostają wszelkim wymogom stawianym wobec sprzętu używanego w gabinetach lekarskich – pozwalają na zachowanie jałowości otoczenia, są schludne i wytrzymałe.