Kontener na gruz – kiedy może się przydać?

Wiele śmieci nie wolno wyrzucać do zwykłego pojemnika. Idzie tu przede wszystkim o te, które produkowane są w trakcie wszelkiego typu remontów, opróżniania piwnicy bądź poddasza czy odśnieżania. Odpady jak np. gruz, chemikalia, elementy stolarki otworowej lub podłogowej, ziemia lub elementy gumowe powinny trafić do specjalnego kontenera ustawionego na czas przeprowadzenia robót. Jak go zamówić? Który z dostępnych typów kontenera będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem?

Kontenery – rodzaje i objętość

Wybierając kontener, należy skoncentrować się przede wszystkim na jego objętości. Jeśli ta będzie zbyt mała, po prostu nie pomieszczą się w nim wszystkie odpady wygenerowane podczas robót. Jeżeli natomiast wybierzemy zbyt pojemny kontener, wydamy więcej niż to konieczne , bowiem cena wynajmu jest zależna między innymi od jego kubatury. Duże kontenery na gruz i inne odpady mają pojemność dochodzące do kilkunastu m3. W większości prac remontowych w zupełności wystarczy zamówić kontener o objętości 6 m3 – bez trudu zmieścimy w nich gruz, rozmontowane okna i ościeżnice, a także skute płytki ceramiczne i zerwane panele podłogowe.

Kontener na gruz – jak go wypożyczyć?

Kontener na gruz możemy wynająć od podmiotu zajmującego się transportem i utylizacją odpadów. Przedsiębiorstwa tego rodzaju działają nie tylko w dużych polskich miastach, takich jak Kraków czy Poznań, ale także w mniejszych miejscowościach. Usługa polega na dostarczeniu kontenera pod wskazany adres. Pojemnik musi zostać napełniony w ustalonym w umowie okresie. Jeśli przekroczymy termin, właściciel kontenera może nałożyć dodatkowe opłaty. Po wypełnieniu wynajmujący zabiera od nas kontener wraz z odpadami, które później trafiają do utylizacji.