Kiedy i czy warto zamówić usługę cateringu świątecznego?

Potrzebujesz sprawdzić, kto oferuje catering świąteczny w Krakowie? Na co czekasz? Koniecznie skieruj się na https://lastrada.pl/catering-swiateczny/.

Koniec grudnia to okres, który spędzamy przede wszystkim z bliskimi, lecz imprezy świąteczne urządzane są też w firmach. W wielu przypadkach kadra firmy organizuje je swoimi siłami, przynosząc własnoręcznie ugotowane potrawy, jednak w większych przedsiębiorstwach ten model działania nie zawsze sprawdza. Aby zatem pomóc sobie w kwestii planowania firmowych śniadań wigilijnych, na dziesiątki osób, jak i tych mniejszych, rekomendujemy zamówić usługę cateringu świątecznego.

Tradycyjne świąteczne smakołyki – co oferuje catering świąteczny?

Rzecz jasna, na bożonarodzeniowym stole muszą stać polskie świąteczne dania. To przede wszystkim ryby, jak chrupki filet z pstrąga lub karpia, jak również zupy – z całą pewnością barszcz czerwony i żurek, a w niektórych regionach także zupa rybna. Na talerzach nie może zabraknąć też uszek z grzybami i kapustą, które z reguły serwowane są wespół z wymienionym wcześniej barszczem czerwonym. Firmowa impreza bożonarodzeniowa nie byłaby kompletna bez zakąsek na zimno, między innymi bez sałatki jarzynowej czy karpia po żydowsku. Powinno się także zatroszczyć się o smakowity akcent na koniec spotkania. Na stół wigilijny rekomendujemy kutię z rodzynkami, puszysty sernik bądź makowiec.

Firmowy catering świąteczny – wybierz dania, które wszystkim zasmakują

Organizację Bożego Narodzenia w firmie należy zacząć z kilkunastodniowym wyprzedzeniem. Należy określić dzień spotkania i zestawić go z harmonogramem urlopów zatrudnionych. Pozwala to dokładniej oszacować przewidywaną liczbę gości uroczystości, a w efekcie pomoże zamówić odpowiednią ilość porcji. W dobrym tonie jest porozmawiać z zatrudnionymi o menu i wespół wybrać te potrawy z katalogu firmy cateringowej, które wszyscy lubią. Ważne jest także to, żeby ustalić czy któryś z pracowników cierpi na alergię, przykładowo na orzechy, które znajdują się w deserach, lub są w ekipie firmy osoby, które nie jadają mięsa i ryb. Dla tych pracowników trzeba zamówić potrawy pasujące do ich preferencji dietetycznych. Firmy cateringowe zajmujące się przygotowaniem potraw świątecznych przyjmują zamówienia przez większą cześć grudnia, jednak nie należy robić tego w ostatniej chwili.

Nasza siedziba:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]