Jak rozwinąć kwalifikacje zawodowe? Postaw na profesjonalny coaching

Jeśli ciekawi Cię dobra oferta coachingu Kraków, zajrzyj na janklusak.pl

Kompletne spożytkowanie własnego potencjału może okazać się niełatwe. Niekiedy źródłem kłopotów bywają kwestie psychologiczne, innym razem zwyczajnie brakuje nam motywacji. Niezależnie od przyczyny, tego typu trudności bywają szalenie dokuczliwe i właściwie uniemożliwiają rozwój zawodowy czy osobisty. Co najgorsze, pokonanie ich samodzielne jest karkołomnie trudne, a często wręcz niemożliwe. Dlatego warto skorzystać z wiedzy ekspertów. Tym bardziej, iż metody wykorzystywane dzisiaj przez coachów w wielu casusach okazują się bardzo skutecznym instrumentem w zlikwidowaniu trudności blokujących ścieżkę do osiągnięcia zamierzonych celów.

Coaching. Jak wygląda współpraca z coachem?

Współpraca z coachem rozpoczyna się od wzajemnego poznania się. Na początku ważne jest bez wątpienia uformowanie obopólnej ufności i szczególnego rodzaju relacji, które są nieodzowne do tego, aby osiągnąć planowane rezultaty. Podczas pierwszych rozmów – które można odbyć za pośrednictwem popularnych komunikatorów internetowych bądź przez telefon – coach pozna też możliwości, charakter i priorytety swojego klienta, a także uzgodni z nim plan działania. W trakcie współpracy zazwyczaj prowadzi się kilka sesji coachingowych, trwających na ogół 1,5 godziny. Zamykające spotkanie jest z kolei sposobnością do ewaluacji działań oraz sprawdzenia, jak klient upora się z konkretnymi problemami samodzielnie. To, które zagadnienia będą analizowane w toku sesji coachingowych jest uzależnione od priorytetów osoby szukającej pomocy – może to być wzrost jego skuteczności bądź podniesienie szeroko rozumianego zadowolenia z życia.

Coaching – rozwiń swoje kwalifikacje personalne lub zawodowe

Na coaching można zdecydować się w wielu sytuacjach. Jedną z najważniejszych pobudek uzasadniających skorzystanie z pomocy coacha, jest chęć pełnego zagospodarowania własnego potencjału w celu poszerzenia kwalifikacji personalnych bądź zawodowych. Coach psycholog potrafi także realnie pomóc nam w podwyższeniu komfortu życia, m.in. ucząc, w jaki sposób redukować niepokoje, a także wzmacniając poziom zadowolenia.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]