Jak przebiega leczenie kanałowe?

Zapalenie miazgi, złamanie zęba, martwica, daleko posunięta próchnica czy też konieczność przygotowania korzenia do protezownia – te stany łączy fakt, że najczęściej w ich wypadku leczenie kanałowe. Choć zabieg ten u niektórych pacjentów wywołuje dreszcze, w rzeczywistości nie należy się obawiać tego typu terapii. Współczesna stomatologia posługuje się nowoczesnym sprzętem i efektywnymi środkami znieczulającymi, które umożliwiają leczenie nawet sporych ubytków bez obawy przed bólem.

Etapy leczenia kanałowego

Inicjujący etap leczenia kanałowego to odkrycie kanałów zęba i pozbycie się z niego miazgi zmienionej chorobowo. W jej skład wchodzą nerw oraz naczynia krwionośne, więc leczenie kanałowe wymaga użycia efektywnego środka znieczulającego. Następnie przeprowadza się dezynfekcję kanału, oczyszczającą go ze wszystkich chorobotwórczych bakterii. Na koniec napełnia się kanał zębowy materiałem kompozytowym, ceramiką, metalem szlachetnym bądź cementem szkło-jonomerowym.

Znajdź dobrego stomatologa do przeprowadzenia endodoncji mikroskopowej?

Endodoncja, bowiem tak brzmi medyczna nazwa leczenia kanałowego, to jeden z najbardziej skomplikowanych zabiegów przeprowadzanych w gabinecie dentystycznym. Warto w związku z tym wybrać rzetelnego stomatologa, który go wykona. Gwarancją tego, iż leczenie będzie skuteczne są możliwości, jakie dostarcza nam endodoncja mikroskopowa. Technika ta polega na wsunięciu w kanał miniaturowego mikroskopu przekazującego obraz do monitora. Stomatologia mikroskopowa umożliwia lekarzowi wprawne oczyszczenie, a następnie szczelne wypełnienie kanału, dzięki czemu dalsze zabiegi nie będą już konieczne.