Jak naprawić nieszczelne okna?

Potrzebujesz zlecić uszczelnianie okien drewnianych? Kliknij tu.

Na samopoczucie domowników w ogromnym stopniu rzutuje stan techniczny okien. Okna ochraniają dom przed wilgocią i chłodem, jak również separują go od zewnętrznych hałasów. Uszkodzone lub nieprawidłowo wyregulowane okna nie zapewniają należytych warunków, co nie tylko negatywnie wpływa na samopoczucie i zdrowie domowników, ale również, z uwagi na sporą utratę ciepła, na wysokość kosztów ogrzewania. To najważniejsze argumenty ku temu, aby zatroszczyć się o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Podpowiadamy, co zrobić w takiej sytuacji.

Nieszczelne okna – o czym należy wiedzieć?

Zgodnie z sugestią specjalistów, kontrolę stanu technicznego okien trzeba przeprowadzić co najmniej raz na rok. Nie wolno tego lekceważyć, bo po tym czasie ewentualne mankamenty mogą być już tak poważne, że nie wyeliminuje ich prosta regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też z drewna można rozpoznać po pojawiającym się oporze podczas zamykania i otwierania. Im więcej siły należy włożyć w poruszanie klamką, tym większe prawdopodobnie są luzy i, w konsekwencji, utrata ciepła.

Jak wykonać uszczelnianie okien?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale też tych wykonanych z innych materiałów, polega głównie na ich regulacji (najczęściej służy do tego ulokowana na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz założeniu nowych uszczelek, które w kontakcie z wilgocią, wysokimi i niskimi temperaturami, a także wiatrem mogą już po kilku miesiącach utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga wprawy i fachowych umiejętności. Jeśli nimi nie dysponujemy, nie powinniśmy rozpoczynać pracy samemu. Lepiej uczynimy zostawiając to doświadczonej firmie, która oferuje uszczelnianie okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa funkcjonują już nie tylko w Warszawie czy innych większych aglomeracjach, ale też i w małych miasteczkach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]