Implantologia – w czym lepsza od protez?

Kiedyś osoby, które z rozmaitych powodów ”zgubiły” zęby, zmuszone były do tego, aby używać sztucznych szczęk. Nie było to niestety trafione rozwiązanie, bo protezy potrzebują pracochłonnej pielęgnacji, a ich zakładanie nie jest zbyt komfortowe. Z tego względu tak dużym zainteresowaniem cieszą się implanty, które okazują się znacznie bardziej komfortowe, lecz również posiadają sporo innych plusów. Implantologia bowiem umożliwia osiągniecie widocznych długo rezultatów, zmniejszając do zera prawdopodobieństwo wypadnięcia implantu. Warto zatem powiedzieć parę słów o tym, jak przebiega zabieg wszczepienia implantów zębowych, które typy są stosowane przez dentystów implantologów i jak wyszukać lekarza, który wykona dla nas implanty zębowe.

Nowoczesne metody implantologii

Obecnie implantologia wykorzystuje dwa typy implantów – najczęściej wykonywane o długości 1 cm oraz trochę mniejsze, czyli 6 milimetrów. Implant zrobiony z odpowiedniego rodzaju tytanu jest wkręcany w dziąśle pacjenta, a układ immunologiczny pacjenta nie rozpoznaje go jako ciała obcego. Nowoczesna technologia zaś pozwala na znaczące zmniejszenie czasu dochodzenia do siebie – pacjent nie notuje jakichkolwiek bólów już po 90 dniach. Do tego czasu musi wykorzystywać zimne kompresy, a od razu po operacji – unikać gorących dań, palenia tytoniu oraz napojów zawierających alkohol. Ważne będzie też stosowanie odpowiednich płukanek, które zmniejszają obrzęk i ból.

Implanty zębów – komu powierzyć?

Implantologia wywiera spory wpływ na wygodę codziennego funkcjonowania chorych – dlatego tak istotne jest to, aby wybrać odpowiedniego lekarza. Jak jednak uniknąć niemiłych pomyłek oraz problemów zdrowotnych? Słusznie zrobimy powierzając wszczepienie implantów zębowych stomatologowi ze sporym doświadczeniem oraz pozytywnymi komentarzami poprzednich pacjentów. Jak je wyszukać? W szczególności w sieci. Po wpisaniu w wyszukiwarkę nazwiska specjalisty z pewnością trafimy na ważne wskazówki.