Gdzie wykorzystuje się zbiorniki ze stali nierdzewnej?

Jednym z najstabilniejszych chemicznie materiałów jest stal nierdzewna. Nie wchodzi w reakcje z kwasami, nie ulega korozji i zachowuje swoje właściwości nawet w skrajnych temperaturach. Jest to zasługą zawartego w niej chromu, który w chwili kontaktu z powietrzem wytrąca się ze stopu i tworzy na powierzchni niewidoczną gołym okiem powłokę. Chroni ona stal przed szkodliwym działaniem wielu substancji chemicznych, jak również polepsza jej wytrzymałość na nieprzychylne warunki. Z tego powodu zbiorniki ze stali nierdzewnej są stosowane w wielu obszarach przemysłu.

Zbiorniki nierdzewne dla przemysłu kosmetycznym

Ze względu na fakt, iż stal nierdzewna nie wchodzi w reakcje z związkami chemicznymi wykorzystywanymi w procesie wytwarzania kosmetyków, wyprodukowane z niej zbiorniki są szeroko stosowane w tym przemyśle. Używa się ich zarówno w procesie produkcyjnym, jak i do składowania znacznych ilości ukończonych już preparatów. Wspomniane wyżej cechy sprawiają, iż zbiornik ze stali nierdzewnej jest też doskonałym rozwiązaniem dla zakładów produkujących i przetwarzających materiały opałowe oraz dla przemysłu chemicznego.

Zbiorniki ze stali nierdzewnej w sektorze spożywczym

Zbiornik ze stali nierdzewnej jest często stosowany w różnych przedsiębiorstwach z szeroko rozumianej branży spożywczej – w zakładach przetwórstwa lub placówkach gastronomicznych. W piekarniach, browarach czy gorzelniach nagminnie spotyka się zbiorniki fermentacyjne również wyprodukowane z tego stopu. Oferta przedsiębiorstw zajmujących się produkcją zbiorników ze stali nierdzewnej cieszy się powodzeniem w sektorze spożywczym w głównej mierze dlatego, że na tego rodzaju pojemnikach nie powstaje nalot, który sprzyja zanieczyszczeniu ich zawartości bakteriami bądź dzikimi drożdżami.