Gdy planujesz remont zadbaj o wywóz odpadów

Przebudowa lub budowa domu, sprzątanie strychu albo piwnicy, prace w ogrodzie, remont mieszkania – co łączy te, na pierwszą myśl w ogóle niepowiązane ze sobą czynności? W przypadku ich wszystkich wytwarzane są znaczne ilości odpadów, których nie wolno wyrzucać do odpadów komunalnych. Stare sprzęty domowe i meble, gruz budowlany, a także odpady zielone i ziemia należy dostarczyć do PSZOK-u, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Jak jednakże postąpić, jeśli nie możemy przetransportować ich samodzielnie? W takich sytuacjach najodpowiedniej uczynimy zamawiając kontenerowy wywóz odpadów.

Wywóz odpadów – jak to działa?

Wywóz śmieci w specjalnych kontenerach to usługa pozwalająca uniknąć wywożenia odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Oferująca go firma usługowa zapewnia klientowi kontener o objętości dobranej do prowadzonych prac i ilości wytworzonych odpadów. Klient może przez czas wskazany w umowie zapełnić go śmieciami nie martwiąc się o to, iż poniesie następstwa przewidziane za ich nieprawidłowe składowanie. W określonym w umowie terminie firma odbiera od niego załadowany kontener na śmieci. To na niej spoczywa w tym momencie obowiązek zadbania o utylizację śmieci zgodnie z przepisami, co czyni to rozwiązanie wygodnym i bezproblemowym.

Komu polecamy kontenerowy wywóz odpadów?

Wywóz odpadów zamawiają różni klienci. Z oczywistych przyczyn usługi tego typu największym popytem cieszą się wśród klientów indywidualnych, którzy zwykle nie mogą zorganizować transportu śmieci do PSZOK-u. Z uwagi na wygodę, kontenerowy wywóz odpadów jest też często zamawiany przez inne firmy. Wykorzystują je m.in. przedsiębiorstwa ogrodnicze, remontowe czy budowlane. W sezonie zimowym to także najlepszy sposób na magazynowanie i wywiezienie śniegu usuniętego z trawników, boisk, dróg wewnętrznych czy parkingów.