Finger food catering – co to jest i kiedy warto go zamówić?

Jesteś zainteresowany korzystną ofertą przekąsek cateringowych? Nie wahaj się! Wejdź na https://lastrada.pl/catering-eventowy/catering-koktajlowy/.

Przygotowanie nawet dużej imprezy nie jest problemem, gdy mamy pod dostatkiem czasu na zakupy niezbędnych produktów, jak również późniejsze samodzielne przyszykowanie z nich apetycznych przysmaków dla zaproszonych gości uroczystości. Wprawdzie nie wszyscy mają taką możliwość, ale nie znaczy to też, że trzeba zaniechać uczczenia istotnego jubileuszu. W takiej sytuacji można skorzystać z oferty tzw.cateringu kanapkowego.

Finger food spożyjesz nie używając sztućców talerza

Finger food catering, a prościej catering kanapkowy, to usługa skierowana przede wszystkim do firm, jednak korzystają z niej dość często również osoby prywatne oraz różnorodne stowarzyszenia urządzające eleganckie spotkania. Polega ona na dostarczenie na uroczystość potraw w wariancie finger food, innymi słowy drobnych przekąsek, które można spożyć stojąc i bez konieczności użycia widelca. Klasyczny finger food nie wymaga nawet użycia talerza – to dosłownie porcja na “jeden gryz”. Finger food to z reguły tartoletki warzywne oraz owocowe, roladki czy też kanapki. Ten model cateringu znakomicie zdaje egzamin na uroczystościach, gdzie organizatorom zależy na poznaniu się wszystkich zaproszonych gości. Pozwala on na prowadzenie nieskrępowanych rozmów, przy czym nie sprowadza kontaktu wyłącznie do gości usadzonych przy wspólnym stole.

Catering kanapkowy – wspólny stół dla wszystkich uczestników

Zarówno odbiorcy biznesowi, jak i indywidualni docenią zalety, jakie niesie zamówienie przyszykowania cateringu z przekąskami zewnętrznemu podmiotowi. Przede wszystkim dzięki niemu rozwiązuje się problem związany z ułożeniem stolików i stresu z planowaniem usadzenia uczestników imprezy. Ciepłe i zimne napoje oraz dania ustawione są na wspólnym stole, do którego każdy podchodzi, kiedy poczuje taką potrzebę. Jest to ogromnie przydatne przede wszystkim w małych pomieszczeniach, gdzie wykorzystanie optymalnej liczby stolików byłoby niełatwe. Catering przekąskowy natychmiast powoduje również, iż impreza ma mniej oficjalny, luźniejszy nastrój. Warto uwydatnić, iż menu z poręcznych przekąsek jest w większości wypadków tańsze niż wytworne kolacje, a dodatkowo zapewnia więcej możliwości dopasowania ich do potrzeb żywieniowych uczestników uroczystości. Co najistotniejsze, catering finger food nie wymaga dostępu do kuchni, a to nieraz stanowiło główną komplikację przy planowaniu wydarzeń firmowych.

Nasza siedziba:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]