Coaching kariery zwiększy Twoje szanse na rynku pracy

Jedyna w swoim rodzaju oferta coachingu kariery znajduje się pod tym linkiem

Specjalistyczne doradztwo zawodowe umożliwia odkrycie swoich mocnych stron i zagospodarowanie skrytego potencjału. Na czym współcześnie polega coaching kariery? Dlaczego opłaca się rozwijać swoje kompetencje zawodowe?

Coaching kariery – treningi z autoprezentacji i prawidłowe opracowanie dokumentów oraz treningi z umiejętności miękkich

Coaching kariery zrealizowany z kompetentnym doradcą zawodowym służy nie tylko osobom, które zaledwie zaczęły swoją karierę, ale również doświadczonym pracobiorcom, którzy starają się obronną ręką przebrnąć przez reorganizację w przedsiębiorstwu, obawiają się transformacji w sektorze zatrudnienia lub przygotowują się do przejścia do nowej pracy. Profesjonalny coach kariery pomaga na wielu płaszczyznach – objaśnia jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, aby pozytywnie przebrnąć proces rekrutacji, a także jak rozwijać tzw. umiejętności „miękkie” oraz inne kompetencje, które są przydatne w pracy. Doradca zawodowy zajmuje się również pomocą w prawidłowym opracowaniu dokumentów, na przykład listu motywacyjnego, CV bądź portfolio projektów, tak, by wzbudziły zainteresowanie u ewentualnych pracodawców, a tym samym zwiększyły szansę na to, że kandydat zostanie dopuszczony do kolejnych etapów rekrutacji. Nie bez wpływu jest też szkolenie z autoprezentacji – to jeden z najważniejszych atrybutów, który wysoko oceniają specjaliści od rekrutacji.

Kto może zyskać na coachingu kariery?

Planujesz zmienić specjalizację, ale nie masz pewności, jaka praca przyniesie Ci spełnienie i równolegle dobrą wypłatę? A może pragniesz prowadzić ścieżkę swojej kariery zawodowej tak, by wreszcie osiągnąć sukces na rynku pracy? Coaching kariery spowoduje, że odkryjesz swoje słabe oraz silne cechy, zaczniesz wykorzystywać czający się w Tobie potencjał i odnosić sukcesy zawodowe. Kompetentny coach kariery wspomoże też managerów wyższego stopnia tudzież innych doświadczonych specjalistów szukającym rzetelnych konsultacji. Zanim dojdzie do pierwszego spotkania dochodzi do wyznaczenia potrzeb doradczych – na tym etapie zostaje uzgodnione, czego oczekuje uczestnik, wsparcia w jakim zakresie potrzebuje i jaka liczba spotkań z coachem kariery pozwoli dotrzeć do przewidzianego celu.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]