Co warto wiedzieć o zakładaniu trawników?

Założenie trawnika w ogródku nie przysporzy nam poważniejszych problemów – także, jeżeli nasze ogrodnicze kwalifikacje nie okażą się wystarczające. Trudności z pewnością powstaną niestety, jeżeli konieczne okaże się zakładanie trawników o sporej powierzchni oraz położonych w reprezentacyjnych miejscach – na przykład na placach miast, przed ogólnodostępnymi budynkami albo w okolicy szkół. Takie trawniki muszą bowiem poradzić sobie z nawet naprawdę nasilonym użytkowaniem i świetnie się prezentować. Zakładanie trawników warto więc powierzyć specjalistom i zyskać gwarancję, że efekty okażą się zadowalające. O czym jednak powinniśmy wiedzieć przy wyborze ekipy oferującej takie usługi ogrodnicze?

Które trawy na zakładanie trawników?

Firmy świadczące zakładanie trawników wykorzystują różne typy traw – z rolki lub wysiewu. Oba posiadają odmienne wady i zalety. Te pierwsze stosowane są w szczególności w czasie zakładania trawników o niewielkiej powierzchni. Ich plusy to przede wszystkim bezproblemowy montaż (także na zboczach) oraz od razu zauważalne rezultaty, jak również wytrzymałość na wilgoć i mróz. Trawniki z wysiewu będą natomiast dużo mniej kosztowne od trawników z rolki (dzięki czemu doskonale nadają się do stosowania na dużych powierzchniach) oraz wymagają mniej angażującej opieki.

Zakładanie trawników – jak wybrać firmę?

Jak łatwo się domyślić, zakładanie większych trawników w ważnych punktach wymaga dużej wiedzy i użycia specjalistycznych maszyn (między innymi agregatorów czy koparek) oraz materiałów. Dlatego przed tym, jak postawimy na ofertę konkretnej firmy, staranie przemyślmy wszelkie za i przeciw. Koniecznie sprawdźmy, jakim sprzętem dysponują jej pracownicy i czy posiadają odpowiednie kwalifikacje. Dobrym wyjściem będzie też wyszukanie komentarzy dotyczących przedsiębiorstwa w sieci – możliwe, iż unikniemy dzięki temu przykrych niespodzianek.