Chirurg stomatolog – kiedy się udać?

Nie wszystkie schorzenia zębów możemy wyleczyć zwykłymi sposobami. Kiedy okazują się one niewystarczające, jedynym rozwiązaniem jest zwykle jedna z metod chirurgicznych. Para się tym chirurg stomatolog, do którego warto wybrać się na przykład w przypadku potrzeby umieszczenia sztucznych zębów lub koron, uszkodzeń dziąseł, dużych ubytków zębów oraz chorób tkanek miękkich – na przykład różnego rodzaju owrzodzeń bądź nowotworów. Które metody są zatem stosowane w czasie leczenia pod okiem chirurga stomatologa? I, co najważniejsze, do jakiego specjalisty wybrać się, by leczenie było były komfortowe i nie przytrafiły się nam niemiłe niespodzianki?

Jak pomoże chirurg stomatolog?

Niewątpliwie najczęściej wykonywanym w poradniach chirurgów stomatologów zabiegiem są usunięcia zębów – również tych bardzo uszkodzonych, wymagających otwarcia tkanek oraz dłutowania. W razie sporych ubytków czy chorych po złamaniach konieczne jest niekiedy zrekonstruowanie kości – to również jest domeną chirurga stomatologa. Ten lekarz zajmuje się także terapią różnych zmian w miękkich tkankach jamy ustnej – między innymi wspomnianych przed chwilą guzów czy owrzodzeń – oraz odtwarzaniem uszkodzonych tkanek.

Który chirurg stomatolog okaże się najlepszy?

Jak łatwo stwierdzić, znalezienie złego chirurga stomatologa może być przyczyną poważnych trudności. Warto więc napisać kilka słów na temat tego, czym charakteryzuje się dobry chirurg stomatolog i czym sugerować się przy szukaniu lekarza. Najistotniejsze jest na pewno to, aby stosował on wyłącznie nowoczesne akcesoria i, co najważniejsze, leki znieczulające. Duże znaczenie ma także atmosfera w gabinecie i stosunek stomatologa do chorych – dużo mówią nam na ten temat komentarze dotychczasowych pacjentów, a te wyszukamy na przykład w internecie bądź wśród znajomych.