Panele podłogowe – dowiedz się, jak je zamontować

Panele podłogowe znajdziesz na www.balticwood.pl

Panele podłogowe wizualnie niewiele różnią się od podłogi z drewna, a kupisz je znacznie taniej. Niskie ceny to tylko pierwsza z wielu dobrych stron paneli podłogowych – ich ułożenie zajmuje naprawdę parę chwil, a wszyscy uporamy się z tym zadaniem bez pomocy profesjonalistów. Przeczytaj poradnik, z którego dowiesz się, jak układać panele podłogowe.

Jaki grunt pod panele podłogowe?

Panele podłogowe należy montować na suchym gruncie – maksymalna wilgotność wylewki wynosi 3%. Nie możesz zapominać również o odseparowaniu ich od podłogi – doskonale nada się do tego folia paroizolacyjna o gramaturze minimum jednej piątej milimetra oraz wełna mineralna. Po powrocie ze sklepu nie odpakowuj paneli – trzeba poczekać dwie doby, aż wyparuje z nich zgromadzona woda. Wszystko już na swoim miejscu?

Montaż paneli podłogowych

Na początek najbardziej istotna wskazówka – specjaliści polecają robić to startując z rogu pomieszczenia. Przed ich montażem, upewnij się, czy nie mają wad fabrycznych, gdyż potem trudniej będzie je zwrócić. Nie zapominaj o temperaturze podłogi – dopuszczalna wartość to 15 stopni Celsjusza. Staraj się układać je wertykalnie do okna, a w wąskich pomieszczeniach – tak, by dłuższa krawędź przylegała do dłuższej fasady. Ze spięciem paneli, dzięki prostemu mechanizmowi montażowemu, nie powinieneś mieć żadnych problemów.

Panele podłogowe muszą pracować

Tak, jak wszystkie wyroby z drewna, panele podłogowe reagują na zmiany temperatury w domu. Nie zapominaj więc o szczelinach dylatacyjnych o rozmiarze przynajmniej dziesięciu milimetrów, do których zakrycia świetnie nadają się listwy podłogowe.

Nasza siedziba:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]