Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym – podstawowe informacje

Zobacz więcej szczegółów o wypełnianiu zmarszczek na revitae.com.pl.

Kwas hialuronowy to biopolimer, który od lat używany jest do produkcji kosmetyków oraz w najróżniejszych zabiegach medycyny estetycznej. Związek ten ma umiejętność wiązania dużych ilości H2O, z tej przyczyny dodawany jest często do serum nawilżających czy peelingów. Co istotne, kwas hialuronowy występuje w w organizmach ludzi i zwierząt, zatem bardzo rzadko bywa powodem alergii. W medycynie estetycznej z kolei ten biopolimer używany jest najczęściej do formowania konturów twarzy, powiększania ust, jak również wypełniania zmarszczek (zarówno głębokich, jak i płytkich).

Wypełnianie zmarszczek – cieszący się popularnością zabieg z użyciem kwasu hialuronowego

Ostrzykiwanie kwasem hialuronowym ma na celu głównie przyciągnięcie do skóry wody (jedna cząsteczka kwasu potrafi związać blisko 250 cząsteczek wody!), ale też pobudzenie komórek tkanki łącznej do produkowania pokaźniejszej ilości kolagenu i w konsekwencji doprowadzenie do tego, że skóra odzyska wcześniejszą jędrność. Popularnym zabiegiem z użyciem kwasu hialuronowego jest wypełnienie zmarszczek, w szczególności tych widocznych w okolicy ust i nosa (czyli bruzd nosowo-wargowych), bruzd wokół brody i przy oczach bądź głębokich zmarszczek czołowych. Kwas napiera na skórę od wewnątrz, co sprawia, iż bruzda po chwili staje się niezauważalna. Do zabiegów wypełniających wykorzystuje się usieciowany kwas hialuronowy, który jest bardziej ustabilizowany, a w związku z tym dużo trwalszy. Jest wolniej metabolizowany, dzięki czemu rezultaty zabiegu są zauważalne nawet przez dwa lata.

Powiększanie ust – zabieg wykonywany pod znieczuleniem

Pomijając modelowanie twarzy oraz wypełnienie zmarszczek, popularnym zabiegiem z użyciem kwasu hialuronowego wykonywanym przez centra medycyny estetycznej jest powiększanie ust. Korzystają z niego głównie osoby, których nie zadowala kształt i rozmiar ich ust albo których usta są niesymetryczne. Powiększanie ust kwasem hialuronowym trwa w większości wypadków mniej więcej 30 minut, przeprowadza się go pod miejscowym znieczuleniem, a preparat z kwasem wprowadza się w określone punkty ust za pomocą kaniuli, to znaczy “tępej igły”. Poprawnie zrealizowany zabieg skutkuje bardziej regularnymi, większymi, jednak wciąż naturalnie wyglądającymi ustami.

Nasza siedziba:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce

Mob.: +48 664-029-922
E-mail: [email protected]