Wakacje inne niż wszystkie – aktywne wyprawy w góry

Aktywne wyprawy - tutaj znajdziesz więcej informacji o korzystnej ofercie.

Znane są dwie kategorie ludzi: pierwsi lubią czas wolny spędzać na miłym lenistwie, a drudzy w każdy urlop starają się zrobić coś spektakularnego, czego wcześniej nie doświadczyli. Z myślą o tych ostatnich agencje turystyczne tworzą nietuzinkowe oferty wycieczek dla aktywnych.

Wyprawy dla aktywnych – czy warto się na nie zapisać?

Aktywne wycieczki to drobiazgowo zorganizowane kilkudniowe wyprawy dla tych, którzy chcą poznać rozmaite regiony świata i naszej ojczyzny od zupełnie innej strony. Harmonogram takich wycieczek jest jest pełen niesamowitych atrakcji, których typowy wczasowicz nie zazna z pozycji wygodnego leżaka na werandzie dzierżawionego domku w górach. Wyprawa dla osób szukających nowych wrażeń to także kapitalna sposobność, żeby nabyć kolejne umiejętności, bowiem nierzadko łączy się ze szkoleniami nieodzownymi do poznania zasad prawidłowego zachowania się na określonym obszarze. W trakcie wyprawy w góry można między innymi nauczyć się posługiwania się czekanem oraz rakami czy poruszania się po via ferratach. Partycypanci zapoznają się strategie survivalu, a także tego, jak zachować się w groźnych okolicznościach, które mogą ich spotkać, a więc np. podczas lawiny. Warto także zaznaczyć, że taka wycieczka w góry nafaszerowana jest trudnymi zadaniami wymagającymi ufności i kooperacji z innymi uczestnikami, co może skończyć się nawiązaniem wieloletnich znajomości.

Aktywne wycieczki to nie tylko polskie góry

Najatrakcyjniejsze wycieczki, do których musimy wykazać się wysoką kondycją fizyczną, to najczęściej wyprawy w góry, w tym także w góry wysokie, a celem są łańcuchy górskie rozsiane po całym świecie. Osoby bez doświadczenia w wyprawach górskich, ale z odpowiednią kondycją fizyczną, mogą uczestniczyć np. w trekkingu po Podhalu i pokonać 4 najważniejsze wierzchołki tego regionu: Giewont, Turbacz, Babią Górę i Trzy Korony. Mogą także zwiedzić Sycylię, gdzie będą podziwiać miejscowe parki narodowe, wulkan Etna i odwiedzą przepiękne miasta tej wyspy – Palermo, Katanię oraz Trapani. Ale Stary kontynent to nie jedyne rejony, dostępne dla niedoświadczonych turystów – bez trudu poradzą sobie też w trakcie wycieczki na Wyspy Komodo albo do Nepalu.

Nasza siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]