Najpiękniejsze trasy rowerowe Małopolski

Szukasz najlepszych tras rowerowych w Małopolsce? Koniecznie sprawdź narowery.visitmalopolska.pl.

Tatry, Przełom Dunajca, kopalnia soli w Wieliczce – to w największym stopniu dobitne atrakcje Małopolski. Jakie jeszcze godne polecenia miejsca warto odwiedzić? Przedstawiamy ciekawe, znane oraz nieznane, jednak na pewno najładniejsze miejsca w Małopolsce.

Nowe miejsca w Małopolsce

Atrakcji w Małopolsce będzie wiele – w wielu z nich spotkamy tłumy, jednak czy znasz te mniej znane oraz nieznane miejsca w Małopolsce, które należałoby zobaczyć?
Zamek Tenczyn w Rudnie nie jest atrakcją całkiem nieznaną, lecz jednak mniej słynną aniżeli inne malownicze ruiny – odwiedzają go przede wszystkim amanci zamków i mieszkańcy okolicy. Jednakże zamek Tenczyn nie bez powodu bywa definiowany jako perła na Szlaku Orlich Gniazd – ruiny, chociaż nie są rozległe, przedstawiają się interesująco, a nawet tajemniczo, a na dodatek rozciąga się z nich przecudowny pejzaż – przy należytej pogodzie można podziwiać Tatry.
Inne mniej popularne atrakcje w Małopolsce to drewniane kościoły oraz cerkwie. Jeden z najbardziej intrygujących drewnianych kościołów znajduje się w Dębnie Podhalańskim – został wpisany na listę UNESCO pomiędzy innymi ze względu na najprzyzwoiciej zachowaną polichromię w Europie, jaka zdobi jego wnętrze.
Małopolska słynie z Tatr i Pienin, jednak warte uwagi są także mniej widokowe pasma górskie. Przykładem niemal nieznanego miejsca w Małopolsce jest wybitnie poetyczny Beskid Niski, o dużo mniej skomercjalizowany oraz słynny aniżeli Bieszczady, choć ma analogiczne zalety.
Atrakcyjne atrakcje w Małopolsce / Piękne i godne polecenia miejsca w Małopolsce / Najpiękniejsze godne polecenia miejsca w Małopolsce / Powinieneś to zobaczyć! Ciekawe miejsca w Małopolsce
Wszyscy słyszeli o kopalni soli w Wieliczce, ale mało kto zdaje sobie sprawę z tego, iż kopalnia soli w Bochni to najstarszy funkcjonujący zakład przemysłowy w Europie, a tutejsza historia wydobycia soli ma nawet 3500 lat.
Inne śliczne, godne polecenia miejsce w Małopolsce to niewątpliwie Zalipie, czyli wieś ze słynnymi bielonymi chatami ozdobionymi kolorowymi kwiatami.
Na koniec należy wtrącić o Dolinkach Krakowskich. Podróżnicy raczej tutaj nie docierają, choć tutejsze skały przyciągają entuzjastów wspinaczki, nie wyłącznie laików, lecz również uznanych alpinistów i himalaistów.