Górskie wycieczki inne niż wszystkie – skitury

Jeszcze nigdy nie spotkałeś tak dobrej oferty skitur!

Większa część turystów podróżujących w góry zimą, udaje się tam z reguły wyłącznie po to, aby oddać się białemu szaleństwu na nartach lub na desce snowboardowej. Jednak nie jest to jedyny rodzaj aktywnego wypoczynku, który można uprawiać w zimowe dni w górach. Osoby, które chciałyby sprawdzić, czy podołają bardziej wymagającemu fizycznemu wyzwaniu, powinny choć raz wziąć udział w wyprawach na rakietach albo skiturach.

Skitury – zalecane jedynie dla obeznanych w górach narciarzy

Obecnie turystyka narciarska przeżywa swój boom. Coraz więcej turystów nie jest już zainteresowanych trywialnym wypoczynkiem w górskim domu i okazjonalnym zjazdem z zatłoczonych stoków. Ci, którzy chcą poznać góry bliżej, decydują się na podziwianie ich uroków podczas stosunkowo wyczerpujących, a zarazem przynoszących wiele satysfakcji skitur. Terenowa jazda na nartach jest jednak rekomendowana tylko dla doświadczonych w górach osób, które opanowały dobrze technikę jazdy i które potrafią też posługiwać się rakami oraz czekanem. Dlaczego? Przemieszczanie się daleko od przygotowanych dla turystów stoków, jest zwyczajnie znacznie trudniejsze. Potrzeba do tego także lżejszych nart oraz butów.

Nie masz pewności, czy dasz sobie radę na skiturach? Poradź się organizatora!

Skitury odbywają się w licznych pasmach górskich. W Europie najpopularniejszymi destynacjami wśród miłośników skitur są z pewnością bułgarskie Riła oraz Pirin i włoskie Alpy, gdzie doskonale poradzą sobie nawet skiturowcy o umiejętnościach na średnim poziomie. Polscy turyści nie nie muszą jednakże ograniczać się jedynie do skitur organizowanych w granicach Europy – na nartach można przebyć pasmo górskie afrykańskiego Atlasu Wysokiego– panują tam kapitalne warunki do wypraw tego typu. W trakcie takiej skitury największą atrakcją jest możliwość wejścia na szczyt Jabal Toubkal leżący na wysokości 4167 m nad poziomem morza. Osoby wahające się nad udziałem w tego typu wypadzie w górach, które nie wiedzą, czy jakaś trasa będzie odpowiednia do posiadanych przez nie umiejętności, mogą liczyć na poradę instruktorów pracujących dla organizatora skitur.

Nasza siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]