Pozbądź się wirusa na stronie – czyszczenie infekcji WordPress

Skieruj się tutaj jeśli potrzebujesz zlecić czyszczenie malware WordPress.

WordPress okazał się w minionych latach tak szeroko rozpowszechnionym CMS-em, iż ilość witryn oraz sklepówinternetowych tworzonych z jego użyciem szacuje się już na miliony. Powszechność korzystania z tego systemu zarządzania treścią sprawia, że strony tworzone na WordPressie są ulubionym celem ataków cyberprzestępców. W przypadku zawirusowania witryny, konieczne będzie usunięcie infekcji z WordPressa.

Jak zidentyfikować zainfekowaną stronę na WordPress?

Nie dajesz rady zalogować się na witrynę? Obrazy zostały podmienione bez Twojej ingerencji? Na stronie znalazłeś przekierowania do obcych Ci adresów? A może strona wysyła wiadomości-śmieci? To raptem kilka z częstych objawów wskazujących na zainfekowaną stronę. W takich przypadkach niezbędne jest natychmiastowa reakcja w celu usunięcia źródła infekcji, a następnie przywrócenia witryny do właściwego funkcjonowania. Naprawa zainfekowanego WordPressa zwykle przekracza kwalifikacje ludzi, którzy codziennie zajmują się wyłącznie projektowaniem sklepów oraz stron na tym systemie zarządzania treścią, wobec tego czyszczenie WordPressa ze złośliwego oprogramowania albo po atakach hakerów powinno się zlecić zawodowcom od tego typu zadań.

Jak przebiega usuwanie infekcji ze strony www?

Eksperci zajmujący się usuwaniem wirusów ze stron zaprojektowanych w WordPressie w obrębie swoich działań naprawczych przeprowadzają kompleksowy przegląd baz danych oraz plików strony. Weryfikują kod zastosowanych na stronie wtyczek i szablonów, a także pliki wp-config i htaccess. W czasie czyszczenia zawirusowanego WordPressa wdrażane są na stronie konieczne zabezpieczenia, minimalizujące zagrożenie powtórnej ataków. Jeśli długookresowa infekcja mogła spowodować włączenie strony do wykazu zagrożeń (np. w programach antywirusowych), po usunięciu malware z CMS-a specjaliści mogą podjąć też niezbędne czynności w celu wykreślenia jej z tego typu “czarnych list”. Okresowe aktualizowanie WordPressa i wykorzystywanych na stronie wtyczek jest bardzo istotne, ponieważ naprawa wszelkich efektów infekcji nie jest gwarancją, że podobna sytuacja nie nastąpi w późniejszym okresie.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]