Po czym poznać dobre usługi hostingowe?

Jeśli posiadasz firmę, to z pewnością posiada ona swoją stronę internetową. Czy wiesz jednak, jak ważny dla Twojego biznesu jest prawidłowo dobrany hosting? Czym zatem powinien się charakteryzować dobry hosting dla firm?

Hosting internetowy – postaw na prędkość i bezpieczeństwo

Hosting, zwłaszcza ten dedykowany dla firm, powinien łączyć w sobie kilka wartości: być szybki, bezpieczny, pewny i gwarantować wsparcie techniczne. Gdy mówimy o szybkości, mamy na myśli szybkość ładowania się stron. Dlaczego jest ważna? Po pierwsze, ma ona wpływ na wrażenia użytkownika, który często ma skłonność do przedwczesnego porzucenia strony, jeśli ładuje się ona za długo. Po drugie, prędkość ładowania się strony stanowi jeden z ważnych czynników, które przeglądarki pod uwagę podczas określania pozycji strony w wynikach wyszukiwania. Poza optymalizacją obrazów i kodu czy eliminacją błędnych przekierowań w obrębie strony, równie znaczący dla czasu ładowania witryny ma także typ hostingu (współdzielony, dedykowany, VPS, albo w chmurze), wysoka szybkość łącza oraz użycie szybkich dysków SSD w serwerach. Poza tym biznesy powinny szukać usługi hostingowej zapewniającej pełną niezawodność. Serwery firmy hostingowej powinny działać w sposób ciągły. Warto wybierać tych dostawców, którzy oferują bezawaryjne działanie serwera rzędu min. 99%. Ten parametr powinien być szczególnie ważny dla sklepów internetowych, bowiem każda godzina niedostępności sklepu może skutkować wieloma tysiącami strat strat.

Czym powinna cechować się niezawodna usługa hostingowa?

W przypadku usługi hostingowej dla firm nie wypada skłaniać się do rozwiązań najtańszych. Darmowe usługi hostingowe zwykle charakteryzują się niską jakością, a nieraz zdarza się, że serwery takiej usługi znajdują się za granicą i nie ma do nich dostępu w razie awarii. Dla stron firmowych wypatrujmy hostingu umożliwiającego całodobowe wsparcie techniczne profesjonalnego zespołu. Istotne, by reakcja na zgłoszenia ewentualnych awarii była również stosunkowo krótka, kontakt z dostawcą łatwy, a cennik hostingu i warunki przedłużenia ważności domeny skonstruowane w przejrzysty sposób. Nie zaniedbujmy też o bezpieczeństwie naszych danych. Serwery firmy hostingowej muszą być zabezpieczone stale uaktualnianym programem antywirusowym, w serwerowni winny panować należyte warunki techniczne (temperatura, chłodzenie, zabezpieczenie na wypadek pojawienia się ognia), a backup danych powinien być wykonywany cyklicznie.