Wyprawy górskie – gdzie warto wyjechać?

Szukasz unikatowej oferty wypraw górskich? Doskonale trafiłeś! Skieruj się na www.exploruj.pl/wyprawy/

Szczyty górskie od niepamiętnych czasów fascynowały ludzi. Pociąga nas ich metafizyka, możliwość stawiania sobie wyzwań, niesamowite widoki, a także element sportowy związany ze zdobywaniem kolejnych szczytów i pokonywaniu tras trudnych pod względem technicznym. Nie dziwi więc to, że turystyka górska, wspinaczka czy trekkingi od dłuższego czasu cieszą się niesłabnącą popularnością. Zróżnicowany poziom trudności poszczególnych szlaków powoduje, że każdy – również kompletny nowicjusz – znajdzie w górach coś dla siebie. Kłopotów może jednakżeprzysporzyć samo przygotowanie wyprawy.

Organizacja wyprawy górskiej poza granicami Polski

Napomknięte trudności mogą stać się wyjątkowo dotkliwe w przypadku wyprawy mającej miejsce w zagranicznych pasmach górskich – przede wszystkim tych bardzo dalekich od naszego kraju. W takich wypadkach zaleca się skorzystać z oferty podmiotów w profesjonalny sposób organizujących wyjazdy dla himalaistów. To, iż wyprawy te nadzoruje je kwalifikowany przewodnik, nie oznacza jednakże, że każdy może wziąć w nich udział. W zależności od szczebla trudności danej wyprawy, niezbędne jest doświadczenie nabyte w wysokich górach – od stopnia bardzo zaawansowanego po podstawowy.

Wyprawy górskie – popularne cele podróży

Dużą popularnością wśród miłośników górskich trekkingów cieszą się oczywiście Karakorum i Himalaje, jednakże z uwagi na wysoki stopień trudności i wysokie koszty nie każdy sympatyk gór decyduje się na te rejony. Dużo tańsze są wyprawy górskie we wschodnie Karpaty i w Alpy, a także te skupiające się na osiąganiu wierzchołków gór Uralu oraz Kaukazu na czele z Kazbekiem. Ponadto rodzime firmy aranżują również wyprawy w Andy (Ameryka Południowa) i w góry Ameryki Północnej (zwłaszcza Alaski).

Nasza siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]