Wyprawa na wulkaniczne szczyty masywu Kilimandżaro

Jesteś zainteresowany aktualną ofertą wycieczki na Kilimandżaro? Nie czekaj! Skieruj się na https://www.exploruj.pl/wyprawy/kilimandzaro-mount-meru-i-safari-w-afryce/.

Wspinaczka na górskie szczyty to fantazja wielu turystów, którzy lubią ekstremalne eskapady. Niezatartych wrażeń bez wątpienia dostarczy ekspedycja na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – czy warto się jej podjąć?

Zlokalizowana w Tanzanii góra Kilimandżaro jest dominującym szczytem kontynentu afrykańskiego – wznosi się prawie 6000 m n.p.m. Globtroterów przyciągają przede wszystkim przepiękne widoki, sposobność obserwacji zagrożonych gatunków zwierząt w ich naturalnym otoczeniu, a także zanikające już lodowce. W skład masywu Kilimandżaro wchodzą trzy góry stanowiące ślad po wulkanach – Mawenzi, Uhuru i Shira. Wycieczka na najwyższy szczyt Afryki wymusza stosowną preparację – z uwagi na sporą wysokość realne jest niebezpieczeństwo rozwinięcia się choroby wysokościowej, natomiast zmieniająca się pogoda powoduje, iż zdobycie masywu stanowi duże wyzwanie. Osoby chcące wziąć udział w wyprawie powinny charakteryzować się znakomitą kondycją fizyczną i psychiczną, które pozwolą na marsz przez blisko 8 do 9 godzin dzień za dniem.

Co musimy wiedzieć przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W toku szykowania się do wyprawy na Kilimandżaro musimy poddać się obowiązkowemu szczepieniu przeciwko żółtej febrze, dzięki czemu pacjent otrzymuje tzw. Żółtą Książeczkę. Przed podróżą warto też zakupić medykamenty przeciwko malarii. Przed atakiem choroby ochroni także należyta profilaktyka – zastosowanie środków odpędzających owady, a także korzystanie z odzieży zakrywającej nogi i ramiona. A co zrobić, żeby uchronić się przed wystąpieniem choroby wysokościowej? Ekspedycja na szczyt Kilimandżaro należy poprzedzić kilkudniową aklimatyzacją, która przygotuje organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Nasza siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]