Trekkingi – z plecakiem po górach

Więcej informacji o trekkingi Himalaje znajdziesz tutaj

Chodzenie po wysokich górach utożsamiamy zwłaszcza z naprawdę wykwalifikowanymi wspinaczami. Tymczasem do trekkingów zbędne okazują się zazwyczaj tego typu umiejętności – w wielu górach poprowadzono bowiem szlaki, z którymi upora się każdy miłośnik gór – jeśli rzecz jasna posiada odpowiednie akcesoria, czyli kijki zapewniające przyczepność na nierównych nawierzchniach oraz buty z właściwą podeszwą. Na najniebezpieczniejszych fragmentach potrzebna będzie też obecność sprawdzonego instruktora, bo ten powie, jak korzystać z dodatkowego, gwarantującego bezpieczeństwo sprzętu. Kiedy jednak okaże się on potrzebny? W jakich miejscach najczęściej odbywają się trekkingi?

Trekkingi – co jest niezbędne?

Trekkingi bywają czasem organizowane w bardzo technicznym obszarze, co powoduje, iż potrzebne stają się akcesoria umożliwiające przejście trasy. Najważniejszymi wśród nich są z całą pewnością raki, które zapewnią stabilizację również na ośnieżonych szlakach – a na wysokich szczytach spotkać je można także latem. Na wysokich podejściach przydatny okazuje się również czekan. Do obsługi obu narzędzi niezbędne są specjalistyczne umiejętności – dlatego nieobyci turyści na trekkingi muszą wybrać się razem z instruktorem, który powie nam, jak bez ryzyka pokonać szlak.

Najchętniej wybierane szlaki na trekkingi

Trekkingi umożliwiają zwiedzenie szczególnie interesujących szczytów na świecie, które zwykle są niedostępne dla większości turystów. Najczęściej prowadzone są w wysokich pasmach – krajowi turyści często wyjeżdżają w słowackie Tatry, a także w Alpy oraz na skandynawskie fiordy. Dużym uznaniem w gronie miłośników trekkingu cieszy się również Kilimandżaro oraz góry Peru. Turyści, którzy mają już pewne doświadczenie w wędrówkach po górach mogą zaś udać się w Himalaje – trekkingi odbywają się tam m. in. u podnóża K2 oraz Broad Peak.

Nasza siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]