Trekkingi w Himalajach – najpopularniejsze trasy

Himalaje wraz z położonym dość blisko pasmem Karakorum to obszary wręcz legendarne. Wpływa na to mnóstwo elementów – w głównej mierze fakt, iż są to najwyższe pasma górskie naszej planety i to oczywiście tam leżą wszystkie ośmiotysięczniki. Nie można nie nadmienić również o skrajnej trudności niektórych szczytów oraz tym, iż to właśnie te góry stanowią pole zmagań najlepszych himalaistów z całego świata. Nie zadziwia nas stąd popularność, jaką wyprawy w Himalaje cieszą się też pośród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – nie planuj go sam

Na wstępie warto podkreślić, iż jeśli idzie o trekking, Himalaje oraz Karakorum są bardzo trudnymi pasmami górskimi – nawet, gdy wyprawa nie nie ma na celu wejścia na dany szczyt. Problemy sprawia także samo zaplanowanie wyjazdu – rezerwacja biletów lotniczych czy otrzymanie wizy i pozwolenia. Z tej przyczyny optymalnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty firm organizujących trekkingi w tych górach. Kolejną zaletą jest piecza wykwalifikowanych przewodników (w tym tych mówiących po polsku), dzięki czemu trekking w Himalajach stanie się bezpieczny także dla osób, nie posiadających praktyki w wędrówce po górach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla zawodowców

Z oczywistych względów osoby pierwszy raz przybywające w Karakorum lub Himalaje rzadko podejmują decyzji o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie znaczy to jednak, iż te masywy leżą poza ich zasięgiem, gdyż nierzadko aranżowane są trekkingi w pobliżu takich szczytów jak Annapurna, Manaslu czy Everest. Na uczestników tych trekkingów czeka nie tylko okazja do przezwyciężenia własnych słabości, ale również możliwość przyjrzenia się codziennemu życiu mieszkańców Nepalu oraz podziwianie nieporównywalnie pięknych krajobrazów, jak , przykładowo, lodowiec Khumbu u podnóży Everestu.

Nasza siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]