Trekkingi dla doświadczonych miłośników gór

Górskie wypady mogą mieć rozmaite formy. Od spokojnych przechadzek po łatwych szlakach w bezpośrednim sąsiedztwie schronisk turystycznych, przez wielogodzinne, piesze marsze po szlakach klasyfikowanych wyżej pod względem skomplikowania, aż po rygorystyczne trekkingi. By wziąć udział w trekkingach, konieczne jest doświadczenie w wędrówkach po górach (po wytyczonych trasach, jak i poza nimi), co najmniej dobra sprawność fizyczna, a także umiejętność korzystania ze sprzętu wspinaczkowego i turystycznego. Jednakże za nieraz olbrzymi trud zyskujemy możliwość delektowania się przepięknymi widokami i kontaktu z dziką naturą.

Poziomy trudności trekkingów

Poziom trudności technicznej jest zależny od terenów, przez które biegną trekkingi. Profesjonaliści klasyfikują trzy poziomy trudności pieszych wycieczek w tereny górskie. W trekkingach pierwszego stopnia partycypować mogą Ci, którzy wyróżniają się dobrą kondycją, a ich zdrowie nie jest przeszkodą do większego wysiłku. Kolejny stopień trudności wymaga dobrej kondycji fizycznej i przynajmniej elementarnego doświadczenia w górach – na przykład w polskich Tatrach. Trzeci poziom to wycieczki dla jednostek z najlepszą kondycją fizyczną, wiedzą z obszaru charakteru wysokich gór i umiejących obsługiwać sprzęt, a także niebojących się uciążliwych warunków obozowania podczas długiej wędrówki.

Dokąd wyjeżdża się na trekking?

Trekkingi można uprawiać we wszystkich górach. W Polsce entuzjaści tego typu rozrywki w najwyższym stopniu upodobali sobie trasy tatrzańskie. Jeśli zaś chodzi o inne góry Europy, dużym uznaniem cieszą się leżące na granicy z Azją Ural i Kaukaz, Alpy, bałkańskie Góry Przeklęte oraz wschodnia część Karpat. Najbardziej doświadczone w trekkingu jednostki mogą z kolei spróbować swoich sił w trakcie wyprawy w Karakorum, Himalajach czy Andach.

Nasza siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]