Szlaki trekkingowe w Dolomitach

Wszystko, czego trzeba dowiedzieć się o Dolomity trekking, uzyskasz na https://bit.ly/367fnia.

Pasjonaci czynnego wypoczynku z pewnością przebyli prawie wszystkie trasy trekkingowe w Polsce położonych w Tatrach, w Bieszczadach i w Karkonoszach. Oczywiście są one zachwycające, jednakże osoby, które często praktykują ten rodzaj aktywności z czasem pragną zasmakować podekscytowania płynących z wypraw po nieznanym terenie. Dlaczego zatem korzystać tylko z marszrut w polskich górach, skoro można zachwycać się imponującymi widokami we włoskich Dolomitach?

Alpejskie Dolomity – wytyczono w nich też łatwe trasy krajobrazowe

Dolomity, czyli pasmo górskie położone w całości w Południowych Alpach Wapiennych, charakteryzują się znaczną ilością stromych turni, skalistych grani oraz baszt skalnych, które podczas dnia padającego na nie światła zmieniają swoją barwę. Jest to również jeden z najurodziwszych masywów górskich starego kontynentu (jeśli nie na świecie!), nie dziwi więc, iż ponad dekadę temu wpisano je na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Mimo tego, iż w Dolomitach występują nadzwyczaj spadziste stoki, liczne urwiska i kilkudziesięciometrowe pionowe skalne ściany, wyznaczono w nich także dużo łatwiejszych szlaków, z którymi da sobie radę zdecydowana większość turystów uprawiających trekking.

Szczyty Dolomiti di Sesto i Brenty – co można zobaczyć na trekkingu we włoskich Dolomitach?

Niedoświadczonych pasjonatów trekkingu z pewnością urzeknie wyprawa przez to pasmo górskie po via ferratach, to znaczy po trasach turystycznych wyposażonych w stalowe liny zabezpieczające. Plan wypraw tego rodzaju jest tak ułożony, by członkowie grupy mieli czas na szkolenie z reguł asekuracji oraz metod poruszania się po takim szlaku. Doświadczeni i posiadający wysokie przygotowanie fizyczne turyści będą usatysfakcjonowani przeprawą po szlaku na Brencie, najbardziej charakterystycznego pasma górskiego Dolomitów. Wycieczka ta jest dla wielu osób fizycznie bardzo forsowna, lecz ten, kto będzie w niej uczestniczył niewątpliwie nie zapomni o niej do końca życia. We włoskich Dolomitach można spędzić także w aktywny sposób zimę, chodząc po mniej spadzistych terenach na rakietach śnieżnych. Tak można podziwiać m.in. szczyty grupy Dolomiti di Sesto czy Tofanów.

Nasza siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]