Korty tenisowe. Co warto nich wiedzieć

Tu odnajdziesz szczegółowe wiadomości o kortach tenisowych Kraków

Hale zadaszone, wyposażone w zewnętrzne źródło światła oraz całkowicie nowoczesne stanowią komfortowe korty tenisowe. Obiekt taki musi gwarantować że osoby trenujące nie nabawią się ryzykownych kontuzji, na które wyjątkowo narażone są mięśnie i ścięgna. Zalecane, zwłaszcza dla tenisowych debiutantów, jest kierowanie się na hale o powierzchni trawiastej. Wówczas gdy przyswoimy bardziej zaawansowane kwalifikacje możemy zainicjować grę na twardej nawierzchni.

Jakość kortów tenisowych ma wpływ na komfort gry

Korty tenisowe są wspaniałą możliwością do wykorzystania wolnego dnia na świeżym powietrzu. Aktywny tryb życia genialnie wpływa na odporność organizmu, jednak trzeba być świadomym tego, że tenis ziemny to aktywność obligująca do posiadania dużej mocy mięśni, dokładności i umiejętności. Początkowe treningi na korcie mogą być problematyczne, ale u boku doświadczonego instruktora z pewnością wdrożymy się w podstawy tenisa ziemnego. Ryzyko pojawienia się urazów zminimalizujemy biorąc udział w rozgrywkach na dobrze wyposażonych kortach tenisowych. Możemy również trenować na obiektach zadaszonych, które przy polskich warunkach klimatycznych są niezbędne.

Korzystanie z kortów tenisowych nie musi być kosztowne

Sport ten od lat uchodzi za niezwykle ekskluzywny. Nie należy również do niekosztownych, zwłaszcza gdy uwzględnimy koszt zakupu sprzętu, jednak zawsze istnieje opcja wypożyczenia niezbędnych rakiet. Więc jeśli myślimy o tym, żeby grać wyłącznie amatorsko decydujmy się na takie korty tenisowe, które umożliwiają wypożyczenie akcesoriów tenisowych najwyższej klasy.

Nasza siedziba:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]