Ekstremalne formy wypoczynku – rafting na Dunajcu

Odpoczynek na rzekach kojarzymy z reguły ze spływami kajakowymi. To zabawa i sposób podróżowania, który jest w naszym kraju popularny od ponad wieku i wciąż znajduje kolejnych zwolenników. W ostatnich kilku latach doczekał się jednak poważnej konkurencji. Mowa o raftingu, czyli spływach pontonami na rzekach o górskim, porywistym charakterze. Zapewnia on znacznie większe emocje od spływu kajakiem, a zarazem pozwala obcować z dziką przyrodą i podziwiać widoki nieosiągalne dla tych, którzy pływają po nizinnych rzekach.

Spływ pontonowy po Dunajcu – także dla amatorów?

Turyści decydujący się na rafting na Dunajcu nie muszą posiadać specjalnych umiejętności – organizatorzy takich usług dostosowują skalę trudności trasy do doświadczenia ich uczestników. Niezbędna będzie jednakże umiejętność pływania i obsługi wioseł, zyskana przykładowo w kajaku albo kanadyjce. Miejmy przy tym na uwadze, że spływ na Dunajcu, ze uwagi na górski charakter rzeki, nie należy do najprostszych wypraw. Aby sprawnie poradzić sobie z wartkim nurtem oraz przeszkodami czekającymi na szlaku, uczestnicy powinni być co najmniej w dobrej kondycji i lubić aktywne, nawet nieco ekstremalne metody odpoczynku.

Rafting po Dunajcu – co zobaczymy?

Znoje samej przeprawy rekompensują wspaniałe widoki. Spływ po Dunajcu to kapitalna sposobność do tego, by z niecodziennej perspektywy podziwiać niesamowite krajobrazy. Pieniny wraz z przełomem tej rzeki należą bowiem do najbardziej ciekawych krajobrazowo rejonów naszego kraju, a nawet całej Europy. Spływ pontonowy Dunajcem to także świetna alternatywa dla miłośników mocnych wrażeń, albowiem szlak obfitujący w wiele przeszkód i meandrów podaruje wiele niezapomnianych emocji.