Stolarka okienna – gatunki drewna i parametry

Solidne okna stanowią jeden z najważniejszych elementów każdego budynku. Współcześnie coraz więcej inwestorów wybiera stolarkę drewnianą, która pod wieloma względami przewyższa okna z PCV. Skąd tak duża popularność modeli drewnianych? Przeczytaj nasz poradnik i przekonaj się sam!

Stolarka okienna – dlaczego warto wybrać okna drewniane

Dostępne na rynku okna drewniane prezentują się niezwykle stylowo, a dodatkowo mają też świetne parametry techniczne. Jak wskazują eksperci, stolarka drewniana cechuje się niskim współczynnikiem przenikania ciepła, co zdecydowanie obniża koszty związane z ogrzewaniem budynku. Takie okna znakomicie wyciszają wszelkie hałasy z zewnątrz, a także nadają się do zamontowania na dużych przeszkleniach. Cieszą się także dużym zainteresowaniem właścicieli nowoczesnych domów z tworzyw sztucznych. To nie wszystkie zalety – stolarka okienna może być odnawiana, a w razie jakichkolwiek zarysowań nie trzeba jej od razu wymieniać. Eksperci szacują, że porządnie wykonane okna mogą przetrwać w dobrym stanie nawet 150 lat.

Stolarka okienna – nowoczesne okna rozwierane i harmonijkowe

Firmy oferujące stolarkę drewnianą zapewniają współcześnie bardzo szeroki zakres asortymentu – okna uchylno-przesuwne, rozwierane, a także wiele innych wariantów, które służą komfortowi domowników. Co więcej, można również zdecydować się na montaż konkretnych typów szyb – antywłamaniowych oraz refleksyjnych, które pomagają utrzymać bezpieczeństwo mieszkańców oraz ogólny komfort. W produkcji można zastosować wiele rodzajów drewna, np. świerk, dąb, a także gatunki mniej znane – takie jak eukaliptus. Chcesz zainwestować w okna drewniane? Możesz wybrać warianty z ozdobnymi elementami lub bez. Stolarka drewniana świetnie pasuje też do zabytkowych budynków i jest w nich często stosowana.