Sklejka szalunkowa – jak się ją wykorzystuje?

Chcesz kupić sklejkę Kraków? Powinieneś odwiedzić tę stronę

Deski szalunkowe to podstawowy moduł szalunków. Tę funkcję mogą pełnić powszechne deski z drewna lub płyty wyprodukowane z innego surowca, jakkolwiek przeważnie używana jest sklejka szalunkowa. Zadaniem szalunków jest nadanie kształtu wylewanemu betonowi – dzięki nim można zatem postawić budynki z murami wykonanymi z tego materiału. Szalunki znajdują także zastosowanie w budynkach murowanych, gdzie pozwalają na przygotowanie otworów na stolarkę, czyli okna czy drzwi. Wyjaśniamy, z czego produkowana jest sklejka szalunkowa i co robić, jeśli jej potrzebujemy, a nie możemy kupować własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – z czego się ją wykonuje

Kiedyś w szalunkach na ogół używane były deski z bloków drewna. Te jednak były drogie, a przy tym nie posiadały stosownych parametrów – zazwyczaj źle radziły sobie z zawilgoceniem. W związku z tym dziś wykorzystywana jest głównie sklejka szalunkowa. Wytwarza się ją z różnych gatunków drewna – przeważnie z olchy, brzozy lub topoli. W ofercie producentów znajdziemy różnego typu sklejki szalunkowe. Jednym z nich są warianty wodoodporne, do których produkcji używa się kleje z żywicy mocznikowo-melaminowo-formaldehydowej. Inny częstokroć wykorzystywany rodzaj to sklejka antypoślizgowa oklejona z obu stron warstwą perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – wynajmij, jeżeli nie możesz kupić

Spółki budowlane posiadają przeważnie swoją sklejką szalunkową wraz z elementami pozwalającymi na jej łączenie. Jeżeli jednak zamierzamy wybudować garaż lub dom na własną rękę, nie ma potrzeby kupowania wszystkich części szalunków – możemy je wynająć, np. w Krakowie przez stronę ABCszalunki.pl. Oprócz samych desek, firma oferuje też wynajem innych elementów potrzebnych do postawienia szalunków – m.in. głowic oraz łączników.

Nasza siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]