Rodzaje piaskowca elewacyjnego

Piaskowiec elewacyjny to materiał często stosowany na ulicach i skwerach. Stał się popularny nie tylko jako materiał wykończeniowy w środku pomieszczeń, ale również na zewnątrz. Sprawdźmy zatem co dokładnie przesądza o jego częstym stosowaniu.

Piaskowiec elewacyjny – połyskujący czy matowy

Piaskowiec elewacyjny jest bardzo rozpowszechnionym surowcem wykorzystywanym w trakcie budowy nieruchomości oraz ich ścian zewnętrznych. Występuje w różnych odcieniach – od mlecznego, przez złoty aż po brunatny. Poszczególne rodzaje piaskowca różnią się od siebie barwami, fakturą i rodzajem – istnieją płytki spłaszczone, pofałdowane, jasne, o łamanych krawędziach. Niektóre gatunki piaskowca mienią się delikatnym blaskiem, dzięki wykorzystaniu domieszek innych minerałów. Dlatego piaskowiec znakomicie spełnia rolę dekoracyjną – w mieszkaniach, na ścieżkach i jako element elewacyjny. Stanowi wytrzymały surowiec na podjazdy, schody, a nawet ozdobne podmurówki.

Piaskowiec elewacyjny – odporny na warunki atmosferyczne

Niezwykle ważną właściwością piaskowca jest jego niesamowita niewrażliwość na niekorzystne warunki atmosferyczne. Płyty elewacyjne są w stanie wyglądać estetycznie przez nawet kilkadziesiąt lat. To surowiec w 100% naturalny, który nie podda się działaniu mrozu, intensywnych opadów i będzie stanowić niezwykły walor dla naszej nieruchomości. W sprzedaży występuje wiele rodzajów płyt elewacyjnych z piaskowca – zarówno tych wydobywanych w kraju, jak i sprowadzanych z Grecji.