Okna energooszczędne – najważniejsze współczynniki

Najbardziej istotnym elementem, o którym warto pamiętać przy termomodernizacji budynku, są odporne na czynniki zewnętrzne okna energooszczędne. Najbardziej popularne są okna drewniane, które na rynku znajdziemy w różnych wersjach. W jaki sposób są wykonane i co gwarantują?

Okna energooszczędne – wygodne warunki mieszkania i oszczędność materiałów grzewczych

Drewniane okna wykonane są z naturalnych surowców – m. in. dębu i meranti. Wyróżniają się świetnymi parametrami, dzięki czemu dorównują oknom z tworzyw sztucznych. Ocieplając dom przed sezonem zimowym, trzeba zwrócić szczególną uwagę na szczelność okien. Daje to nie tylko brak strat ciepła, ale przede wszystkim oszczędność materiałów grzewczych. Wskaźnik izolacji termicznej musi być optymalny (tj. poniżej 0,8 W/m2), wówczas w domu zapanują komfortowe warunki. Rezultat ogrzewania zostaje w budynku, a przez nieszczelności nie przedostaje się wiatr .

Okna energooszczędne – dokładne systemy uszczelniające

Kupując nowe okna energooszczędne przeanalizujmy kolejny ważny detal – stopień wygłuszania hałasu. Kupmy zespolone okna drewniane, jeśli chcemy uniknąć hałasu z dworu. Niezwykle ważne są także dokładne systemy uszczelniające – dzięki nim zamknięte okno nie ulegnie rozszczelnieniu. Warto więc wybrać drewniane okna energooszczędne, ponieważ innowacyjna technologia zapewnia wygłuszenie niechcianego pogłosu oraz wspaniały komfort termiczny w budynku.

Nasza siedziba:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]