Okna drewniane

Choć u dystrybutorów pojawiło się ostatnio mnóstwo nowoczesnych surowców, to stolarze okienni nadal chętnie sięgają po drewno. Jest pewne, cenione przez klientów oraz ma całkiem dużo zalet. Z jakich powodów zatem powinniśmy postawić na okna drewniane? Co zyskamy dzięki takiemu rozwiązaniu?

Wygląd okien drewnianych

Główną zaletą okien drewnianych okazuje się na pewno ich wygląd – ani modele wyprodukowane z tworzyw sztucznych, czy z kolei z odmiennych surowców nie dorównują im estetycznie. Opinie ich właścicieli są dowodem na to, że, że okna drewniane w dużym stopniu wpływają na humor domowników i pełnią rolę dekoracji pomieszczenia.

Właściwości okien drewnianych

Dobrze konserwowane okna drewniane doskonale izolują pomieszczenie od najróżniejszych hałasów. Okazują się też niezastąpione, jeśli ważne jest utrzymanie odpowiedniej temperatury – także w ekstremalnych warunkach pogodowych, właściciele okien drewnianych żyją bez obaw.

Okna drewniane są wytrzymałe

Okna drewniane cenione są z uwagi na cechującą je wytrzymałość. Dobrze zamontowane i często serwisowane, wytrzymają w jednym miejscu prawie sto lat. Gdy natomiast opatrzy nam się ich kolor, jesteśmy w stanie zmienić go bez jakichkolwiek trudności – musimy tylko przemalować skrzydła.

Konserwacja okien drewnianych

Okna drewniane wymagają niestety właściwej konserwacji. Największą wagę należy przyłożyć do impregnacji, ponieważ woda potrafi spowodować puchnięcie. Sporo problemów sprawi też serwisowanie okien znajdujących się na południowej stronie budynku – potrzebują one bowiem regularnego lazurowania.