Okna drewniane – dlaczego warto je zmontować?

Okna drewniane zamówisz na www.oknostol.com.pl/okna/okna-drewniane/

Okna drewniane przez wieki były najczęściej wybieranym typem okien. Następnie były wyparte przez te wyprodukowane z PCV, ale dziś znów doceniamy ich atuty. Dobrze zrobione i konserwowane okna drewniane są w stanie wszak wytrzymać co najmniej tyle lat co okna plastikowe, zaś ich zakup kosztować będzie porównywalną kwotę. Poza tym w poszczególnych sytuacjach ich wykorzystanie okaże się konieczne – czasem zwyczajnie nie możemy postawić na któryś z bardziej nowoczesnych typów. W jakich sytuacjach zatem należy je wybrać? Z jakich materiałów są produkowane?

Z czego robi się okna drewniane

Okna drewniane produkowane są tylko z wybranych rodzajów drewna. Aktualnie najczęściej wykorzystuje się sosnę, jesion, a także dąb. Ze względu na wytrzymałość na deszcz oraz promienie UV, wytwórcy stolarki okiennej nierzadko sięgają po gatunki egzotyczne – meranti, mahoń czy teak. Te ostatnie są nieco bardziej kosztowne, jednak warto zdać sobie sprawę, iż wymagają mniej intensywnych konserwacji i łatwiej radzą sobie w trudnych warunkach. Dla sporej liczby klientów ich plusem okazuje się także to, że często prezentują się bardziej interesująco niż te wyprodukowane z krajowych gatunków drewna.

Zastosowanie okien drewnianych

Okna drewniane mogą być używane jako zamienniki wyrobów plastikowych – będą od nich mniej kosztowne, zaś sprawdzą doskonale. Okna drewniane, a w szczególności skrzynkowe, bywają również stosowane w czasie rewitalizacji zabytkowych obiektów. Wykorzystanie innych surowców będzie bowiem skutkować trudnościami w kontaktach z urzędem ochrony zabytków – kończącymi się nawet dotkliwymi mandatami.

Nasza siedziba:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]