Jak jest produkowana sklejka szalunkowa?

Jeśli poszukujesz sklejki szalunkowej, koniecznie sprawdź abcszalunki.pl

Sklejka szalunkowa doskonale spisuje się w budownictwie. Jest rewelacyjnym substytutem drewna, które nie sprawdza się we wszystkich warunkach atmosferycznych, jak również niepotrzebne podnosi wydatki. Zweryfikujmy z czego jest ona wykonana i dlaczego tak często się ją stosuje.

Sklejka szalunkowa – olcha, brzoza i fuma

Sklejka szalunkowa wytwarzana jest z drewna, ma wiele warstw, charakteryzuje się znakomitą wodoszczelnością. Do jej produkowania najczęściej stosuje się olchę, brzozę oraz drzewa importowane, np. meranti. Jest niesłychanie elastyczna, a jej atrybuty są ulepszone poprzez zastosowanie specjalistycznych substancji chemicznych. Sklejka szalunkowa sprawdza się także w ekstremalnych sytuacjach – przy narażeniu na urazy zewnętrzne oraz ekstremalną temperaturę urazy mechaniczne oraz wysoką temperaturę – dzięki użyciu wielu powłok. Pojedyncze forniry krzyżują się ze sobą, konstruując szczelną strukturę. Na rynku znajdziemy wiele wersji sklejki szalunkowej, w zależności od metody klejenia (np. suchotrwała, nieszlifowana), układu powłok czy gatunku drewna. Nie zapominajmy, że nie każda sklejka posłuży w ekstremalnych warunkach, dlatego trzeba dobrze dopasować jej formę.

Sklejka szalunkowa – dzięki niej zaoszczędzisz

Sklejka szalunkowa to świetna pomoc przy konstruowaniu fundamentów, stropów oraz hal. Jest ona modułem wspomagającym technologię tzw. lanego betonu. Znajduje niezwykle duże zastosowanie – używana także do tworzenia systemów szkieletowych. Może być stosowana nie tylko raz, co wiąże się z wymiernymi oszczędnościami. Sklejka szalunkowa to najważniejszy asortyment każdego przedsiębiorstwa zajmującego się budownictwem. Na rynku działają firmy specjalizujące się w pożyczaniu sklejki szalunkowej, nie musimy więc posiadać własnych materiałów. Bez problemu możemy więc bez trudu uzyskać profesjonalne komponenty potrzebne na budowie.

Nasza siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]