Ekologiczne domy drewniane – cechy charakterystyczne?

Szukasz domów drewnianych Kraków? Odwiedź ten adres

Jeszcze nie tak wcale dawno temu największą popularnością wśród Polaków cieszyły się domy murowane. Wznoszono na terenie naszego kraju domy z cegły kształtem przywodzące na myśl zwykłe pudełka. Teraz wiemy już, że nie są to dobre rozwiązania. W związku z tym naprawdę chętnie decydujemy się na domy z drewna w klasycznym stylu. Wzorowane na tradycyjnym góralskim budownictwie mają naprawdę szereg zalet.

Ekologiczne domy drewniane: z jakiego powodu są przyjazne środowisku?

Domy z drewna od od dłuższego czasu uważane są za ekologiczne. Z czego to wynika? Przede wszystkim drewno jest surowcem odnawialnym. Mnóstwo drzew rośnie wprawdzie naprawdę wolno, ale nie brak plantacji, na których sadzi się je specjalnie z myślą o późniejszym wykorzystaniu w budownictwie. Do tego drewno jest stuprocentowo biodegradowalne. Znaczy to, że nie pozostają po nim nawet drobne toksyczne odpady, które wpływałyby niekorzystnie na ekosystem. W domach z drewna nie stosuje się materiałów syntetycznych. Ze względu na bardzo dobre właściwości izolacyjne nie trzeba sięgać po styropian, by taki dom ocieplić. Nie jest używana też papa. W efekcie domy drewniane w najmniejszym stopniu nie przyczyniają się do obniżenia kondycji otaczającego nas środowiska.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze posiadają plusy?

Domy tego typu rewelacyjnie wtapiają się w naturalne otoczenie. Doskonale prezentują w sąsiedztwie sielskiego krajobrazu oraz wysokich i niskich gór. Panujący w nich mikroklimat gwarantuje rewelacyjne samopoczucie tym, którzy wprowadzili się do takiego domu. W domach wybudowanych z drewna panuje odpowiedni poziom wilgotności powietrza. Jest ono także świetnie natlenione. Domy drewniane świetnie nadają się dla astmatyków, alergików i osób walczących z innymi chorobami układu oddechowego. Są trwałe oraz niezwykle piękne. Bez wątpienia zasługują na to, aby wybrać je zamiast domów murowanych.

Nasza siedziba:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]